Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

PKCH PWSZ Tarnów zwycięża w Rzeszowie

15.12.2013

W sobotę siatkarki PKCH PWSZ Tarnów pokonując na wyjeździe 3:1 Developres MKS V LO Rzeszów odniosły siódme, niezwykle cenne zwycięstwo w obecnym sezonie. Spotkanie przez cały jego przebieg było bardzo wyrównane, a o wynikach poszczególnych setów decydowały ich końcówki.

 

Już pierwszy set pokazał, że obu zespołom bardzo zależy na odniesieniu zwycięstwa, był to bowiem pojedynek piątej z szóstą drużyną w tabeli. Na początku tej partii rzeszowianki kilkukrotnie wychodziły na dwu, trzypunktowe prowadzenie jednak za każdym razem podopieczne trenerów Lesława Kędryny i Marka Skrobota odrabiały straty. W efekcie przy stanie 11:11 mieliśmy remis. Od tego momentu jednak Developres MKS V LO zdobył aż cztery punkty z rzędu. Chwilę później rzeszowianki prowadziły już nawet 18:13. Tarnowianki także i tym razem nie dały za wygraną i powoli odrabiały straty doprowadzając do wyniku 22:23. Niestety kolejne dwie akcje padły łupem gospodyń, które tym samym wygrały pierwszego seta 25:22.

Druga część meczu ponownie rozpoczęła się od wyrównanej gry z obu stron. Przy stanie 4:3 dla zespołu z Rzeszowa w polu zagrywki stanęły jednak najpierw Ewelina Dyrek, a później Sabina Podlasek. W efekcie obie po dwa razy zaserwowały asa wyprowadzając naszą drużynę na prowadzenie 10:5. W dalszej części seta nasze zawodniczki utrzymywały już tylko tą przewagę, co nie było trudne mając w składzie niemal nieomylną w ataku Agnieszkę Brzezińską. Tarnowianki jednak obecnym sezonie przyzwyczaiły swoich kibiców do tego, że spotkaniom siatkarskim muszą towarzyszyć emocje. Od stanu 22:18 dla PKCH PWSZ nasze zawodniczki zaczęły popełniać błędy w ataku. W efekcie rywalki w całości odrobiły straty doprowadzając do stanu 22:22. Na szczęście w końcówce seta w polu zagrywki ponownie pojawiła się Ewelina Dyrek, która dwukrotnie zdobywając punk bezpośrednio z zagrywki dała naszej drużynie zwycięstwo 25:22.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia rzeszowianek 8:4. Od tego momentu drużyny bardzo długo grały dosłownie punkt za punkt. Dopiero od stanu 14:12 nasze zawodniczki zaczęły odrabiać straty. Skutecznie w ataku w tym fragmencie grała Sabina Podlasek, która wyprowadziła naszą drużynę na prowadzenie 15:14. Decydujący moment w tej partii miał miejsce przy wyniku 18:18, kiedy w polu zagrywki stanęła ponownie Ewelina Dyrek. Po raz kolejny jej asowa zagrywka oraz kolejne, po których rywalki tylko oddawały piłkę na drugą stronę siatki sprawiły, że po chwili na tablicy wyników widniał już rezultat 22:18 dla PKCH PWSZ. Warto w tym momencie odnotować, że wspomniana Ewelina Dyrek w całym spotkaniu zanotowała aż 8 punktowych zagrywek! Wypracowaną w tym fragmencie seta przewagę nasze zawodniczki utrzymały do samego końca tej partii zwyciężając ją 25:22 i obejmując prowadzenie w meczu 2:1.

Developres MKS V LO widząc, że zwycięstwo wymyka się im z rąk, czwartego seta rozpoczął od mocnego uderzenia. Rzeszowianki szybko wypracowały sobie przewagę 8:4, jednak PKCH PWSZ momentalnie ją odrobiło doprowadzając do wyniku 8:8. Jeszcze przy stanie 14:14 mieliśmy remis, jednak od tego momentu nasze zawodniczki „włączyły drugi bieg”. Efektowne obrony oraz skuteczne ataki naszej drużyny sprawiły, że w końcówce tarnowianki prowadziły już 23:19 i 24:20. Ponownie jednak nasze zawodniczki postanowiły swoim fanom zapewnić emocje i po  błędach w przyjęciu oraz zablokowanych atakach pozwoliły rywalkom doprowadzić do wyrównania 24:24. Na szczęście kolejne dwie akcje zwyciężyło PKCH PWSZ, które tym samym wygrało tego seta 26:24, a cały mecz 3:1. Nagrodę dla najlepszej zawodniczki meczu otrzymała Sabina Podlasek, która w całym spotkaniu uzyskała łącznie 23 punkty.

 

 

Developres MKS V LO Rzeszów – PKCH PWSZ Tarnów 1:3 (25:22, 22:25, 22:25, 24:26)

PKCH PWSZ: Patrycja Lipińska, Agnieszka Brzezińska, Ewelina Dyrek, Sabina Podlasek (kapitan), Sylwia Styrkowiec, Adrianna Sobczak, Izabela Zemełka (libero) oraz Aleksandra Torbusińska, Małgorzata Ruszel, Inez Pfeifer, Adrianna Lewandowska.

 

Najwięcej punktów dla PKCH PWSZ:

Sabina Podlasek – 23

Agnieszka Brzezińska – 18

Ewelina Dyrek – 15

 

Punkty bezpośrednio z zagrywki – 16

Punkty zdobyte blokiem – 5

Punkty po błędach przeciwnika – 27