Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Trudny wyjazd przed siatkarkami PKCH PWSZ

13.12.2013

Rozgrywki ligowe w II Lidze Kobiet nie zwalniają tempa. Jeszcze nie nacieszyliśmy się wygraną nad Tomasovią Tomaszów Lubelski, a już w najbliższy weekend siatkarki PKCH PWSZ czeka kolejne ligowe spotkanie. Tym razem na wyjeździe nasze zawodniczki rywalizować będą z zespołem Developresu MKS V LO Rzeszów. Rzeszowianki aktualnie w tabeli znajdują się tuż za tarnowiankami, jednak mają rozegrane jedno spotkanie mniej. Pojedynek ten będzie więc przysłowiowym meczem za sześć punktów. Faworytkami spotkania wydają się być jednak gospodynie. Wprawdzie PKCH PWSZ Tarnów w pierwszym spotkaniu tych drużyn rozegranym w tym sezonie w Tarnowie zwyciężyło z Developresem 3:2, jednak w przedsezonowych sparingach to rzeszowianki prezentowały się zdecydowanie lepiej. Atutem drużyny z Rzeszowa będzie także własna hala. Nie można również zapominać, że wśród fachowców panuje opinia, że młody zespół Developresu MKS V LO jest w obecnym sezonie jednym z głównych kandydatów do zdobycia medali w Mistrzostwach Polski Juniorek. Nasze zawodniczki jednak już nie raz pokazały, że są w stanie walczyć z mocniejszymi rywalami, dlatego w sobotę do Rzeszowa jedziemy po zwycięstwo. Początek tego spotkania o godzinie 16.

 

Najbliższy tydzień obfitować będzie również w inne wydarzenia siatkarskie z udziałem wszystkich grup trenujących na co dzień w naszym klubie. Również w sobotę kolejne spotkanie ligowe we własnej hali rozegrają zawodniczki występujące w III Lidze w barwach UKS Jedynki. Podopieczne trenerek Beaty Wyroby i Urszuli Świerczek podejmować będą SALOS RP Kraków, a początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 18.

Także w sobotę kolejne zawody w obecnym sezonie rozegrają młodziczki naszego klubu. W Krakowie wezmą one udział w IV Turnieju Ligowym i po słabszym występie przed dwoma tygodniami liczymy na rehabilitację ze strony naszych najmłodszych siatkarek.

 

W niedzielę z kolei swój turniej ligowy w Bobowej rozgrywać będą kadetki Jedynki B Tarnów, które za rywalki będą miały miejscowe Podkarpacie oraz Ekstrim A Gorlice. W turnieju tym nasze zawodniczki nie będą faworytkami, jednak utrzymanie się w lidze z pewnością leży w ich zasięgu.

 

Nasza pierwsza drużyna kadetek swój turniej, którego będzie gospodarzem, rozegra dopiero w środę. W hali I Liceum Ogólnokształcącego Jedynka A Tarnów powalczy o powrót do II Ligi, a w drodze do tego celu pokonać musi AS Progres Kraków oraz Sandecję Nowy Sącz. Początek tego turnieju zaplanowano na godzinę 16.

 

Kolejne siatkarskie emocje w naszym mieście będą miały miejsce już w czwartek, kiedy to kolejne spotkanie ligowe rozgrywać będą juniorki Jedynki Tarnów. Nasze zawodniczki po zwycięstwie nad Wisłą Kraków tym razem podejmować będą AS Progres Kraków i w tym spotkaniu także liczymy na pewne zwycięstwo naszych dziewcząt. Początek tego starcia o godzinie 17:30.

 

 

Terminy spotkań naszych drużyn w najbliższym tygodniu:

 

Sobota (14.12)

g. 9: IV Turniej Ligowy Młodziczek w Krakowie (V Liga) z udziałem UKS Jedynki Tarnów

g. 16: Developres MKS V LO Rzeszów – PKCH PWSZ Tarnów (II Liga Siatkarek)

g. 18: UKS Jedynka Tarnów – SALOS RP Kraków (III Liga Siatkarek)

 

Niedziela (15.12)

g. ??: IV Turniej Ligowy Kadetek w Bobowej (IV Liga) z udziałem UKS Jedynki B Tarnów

 

Środa (18.12)

g.16: IV Turniej Ligowy Kadetek w Tarnowie (III Liga) z udziałem UKS Jedynki A Tarnów

 

Czwartek (19.12)

g. 17:30: UKS Jedynka Tarnów – AS Progres Kraków (Juniorki)