Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Kadeki Jedynki B Tarnów pewnie zwyciężają Turniej Ligowy

10.12.2013

W niedzielę rozegrane zostały kolejne Turnieje Ligowe w kategorii kadetek, w których udział wzięły między innymi dwie drużyny tarnowskiej Jedynki. Z bardzo dobrej strony w turnieju rozgrywanym w Krakowie pokazały się kadetki Jedynki B Tarnów, które z łatwością zwyciężyły oba swoje mecze i tym samym awansowały do wyższej ligi.

Niestety mniej szczęścia miały siatkarki Jedynki A Tarnów, które po raz kolejny padły ofiarami bezsensowego systemu rozgrywek zmienionego już w trakcie ich trwania, który sprawia, że jedna porażka w turnieju II Ligi decyduje o tym, czy drużyna awansuje, czy spadnie. Co ciekawe, już drugi raz w obecnym sezonie turniej, w którym udział brały nasze zawodniczki oraz MKS MOS Wieliczka rozgrywany był w Wieliczce, co w obu przypadkach miało bardzo duże znaczenie dla końcowego rezultatu.

 

Poniżej komplet wyników spotkań z udziałem naszych drużyn, składy oraz końcowa tabela rywalizacji.

 

 

Turniej II Ligi (Wieliczka)

Jedynka A Tarnów – Kęczanin Kety 3:2

Jedynka A Tarnów – MKS MOS Wieliczka 0:3

 

1. MKS MOS Wieliczka (2zw, 0por)

2. Jedynka A Tarnów (1zw, 1por)

3. Kęczanin Kęty (0zw, 2por)

 

Jedynka A: Kasia Mleczko, Karolina Mucha, Ania Chwistek, Natalia Rak, Natalia Cieśla, Patrycja Kara, Justyna Molczyk (kpt), Joanna Obal, Karolina Tyrka (libero) i Wiktoria Miszczuk (libero)

 

 

Turniej V Ligi (Kraków)

Jedynka B Tarnów – Salos Piast Kraków 3:0

Jedynka B Tarnów – Ekstrim B Gorlice 3:1

 

1. Jedynka B Tarnów (2zw, 0por)

2. Salos Piast Kraków (1zw, 1por)

3. Ekstrim B Gorlice (0zw, 2por)

 

Jedynka B: Anna Żmuda, Ola Kotapka, Karolina Walasek, Justyna Bibro (kpt), Julia Drozdowicz, Agnieszka Zegar, Natalia Klaper, Daria Starzyk, Natalia Rej, Aneta Przydział (libero), Dominika Marciniec