Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

PKCH PWSZ Tarnów pokonuje wicelidera!

08.12.2013

Siatkarki PKCH PWSZ Tarnów po niezwykle zaciętym pięciosetowym spotkaniu pokonały w sobotę na własnym parkiecie Tomasovię Tomaszów Lubelski 3:2 przełamując w ten sposób serię porażek.

 

Przed spotkaniem faworytkami starcia wydawały się zawodniczki z Tomaszowa, które zakończyły pierwszą rundę rozgrywek na drugim miejscu w tabeli z zaledwie dwoma porażkami. Już początek meczu pokazał jednak, że tarnowianki nie zamierzają się tego dnia poddawać bez walki. Zacięta gra, w której nie brakowało długich wymian trwała do stanu 9:9. Wtedy po seriach udanych ataków Sabiny Podlasek i Agnieszki Brzezińskiej nasze zawodniczki objęły prowadzenie 12:9. Było ono jednak tylko chwilowe, gdyż już przy wyniku 14:14 ponownie mieliśmy remis. W dalszej części seta drużyny wielokrotnie zmieniały się na prowadzeniu. W końcówce bliżej wygranej były tarnowianki, które miały dwie piłki setowe. Tomasovia jednak obie obroniła, a chwilę później po kolejnych wygranych akcjach zwyciężyła w pierwszej partii 27:25.

Podrażnione tym faktem tarnowianki już na początku drugiego seta wyszły na prowadzenie 5:1. Tomasovia wprawdzie szybko odrobiła straty doprowadzając do wyniku 6:6, jednak chwilę później PKCH PWSZ po udanych blokach Eweliny Dyrek ponownie odzyskało bezpieczną przewagę. Jeszcze w końcówce seta nasze zawodniczki prowadziły 23:18 i wydawało się, że nie będą miały problemów z wygraniem tej partii, jednak nieudane ataki naszych zawodniczek sprawiły, że Tomasovia zbliżyła się do naszej drużyny zaledwie na dystans jednego punktu (23:24). Na szczęście chwilę później tarnowianki zdobyły jednak 25 punkt zwyciężając tą część meczu 25:23.

Trzeci set tego spotkania, podobnie jak dwa wcześniejsze, także był bardzo wyrównany. Przy stanie 12:12, po serii udanych zagrywek Sabiny Podlasek PKCH PWSZ objęło jednak prowadzenie 15:12. Radość naszych zawodniczek była jednak krótka, gdyż już chwilę później to rywalki wykorzystały słabsze przyjęcie oraz brak kończącego ataku tarnowianek zdobywając aż 7 punktów z rzędu. Siatkarki PKCH PWSZ mimo iż na tablicy wyników widniał rezultat 15:19 nie zamierzały się poddawać. Końcówka tego seta to bowiem show Agnieszki Brzezińskiej, która pewnie kończyła wszystkie piłki, które do niej trafiały, dzięki czemu już przy stanie 20:20 mieliśmy remis, a po kolejnych udanych akcjach tarnowianki zwyciężyły tą cześć meczu 25:21.

Dobrą grę PKCH PWSZ kontynuowało w czwartym secie szybko obejmując prowadzenie 11:4. Nasze zawodniczki w tym fragmencie meczu grały bardzo pewnie, nie pozwalając rywalkom na odrobienie strat. Jeszcze w końcówce seta było 23:15 dla tarnowianek, jednak gospodynie chyba zbyt szybko uwierzyły, że jest już po meczu. Dekoncentracja oraz wynikające z jej faktu błędy w przyjęciu zagrywki sprawiły, że aż 9 kolejnych punktów zdobyły rywalki, które nie tylko w całości odrobiły straty, ale ostatecznie nawet zwyciężyły tą partię 26:24, doprowadzając w ten sposób do tie-breaka.

Fatalną postawę w końcówce czwartego seta na szczęście tarnowianki zmazały już na początku decydującej partii szybko obejmując prowadzenie 8:2. Bardzo dobrze w tej części meczu grała Ewelina Dyrek, która punkty zdobywała zarówno po atakach, blokach, jak i bezpośrednio z zagrywki. Rywalki wprawdzie jeszcze kilkukrotnie zmniejszały straty w tym secie do zaledwie trzech punktów, jednak tarnowianki tym razem nie pozwoliły Tomasovii na odrobienie strat i ostatecznie pewnie zwyciężyły 15:10. Tym samym nasze zawodniczki wygrały całe spotkanie 3:2 udanie rozpoczynając rundę rewanżową rozgrywek. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że drużyna z Tomaszowa, jako wicelider tabeli ma dotychczas na swoim koncie trzy porażki, z czego dwie odniesione właśnie w spotkaniach z naszą drużyną.

 

 

PKCH PWSZ Tarnów – Tomasovia Tomaszów Lubelski 3:2 (25:27, 25:23, 25:21, 24:26, 15:10)

PKCH PWSZ: Ewelina Dyrek, Sylwia Styrkowiec, Agnieszka Brzezińska, Patrycja Lipińska, Sabina Podlasek, Adrianna Sobczak, Izabela Zemełka (libero) oraz Inez Pfeifer, Aleksandra Torbusińska, Małgorzata Ruszel, Weronika Wyroba, Adrianna Lewandowska.

 

Najwięcej punktów dla PKCH PWSZ:

Sabina Podlasek – 19

Sylwia Styrkowiec – 15

Agnieszka Brzezińska – 14

Ewelina Dyrek – 12

 

Punkty zdobyte blokiem – 18

Punkty bezpośrednio z zagrywki – 10

Punkty po błędach przeciwnika – 41