Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Wicelider przyjeżdża do Tarnowa

05.12.2013

W sobotę o godzinie 18 kolejne spotkanie we własnej hali rozegrają siatkarki PKCH PWSZ Tarnów. Podopieczne trenerów Lesława Kędryny i Marka Skrobota podejmować będą Tomsovię Tomaszów Lubelski, a więc wicelidera obecnych rozgrywek. Po ostatnich porażkach tarnowiankom bardzo zależy na przełamaniu złej passy, jednak to przyjezdne z pewnością są faworytkami tego starcia. Tomasovia w rozegranych dotychczas meczach tylko dwukrotnie schodziła z parkietu pokonana: w starciu z Pogonią Proszowice, w którym uległa 1:3 oraz w pierwszej kolejce spotkań właśnie z naszymi zawodniczkami, w meczu, w którym PKCH PWSZ zwyciężyło 3:2. Powtórzyć ten wynik będzie niezwykle trudno, jednak z pewnością zwycięstwo jest w zasięgu tarnowianek. Jeśli tylko nasze zawodniczki zagrają na miarę swoich możliwości, to możemy być pewni, że w sobotę zobaczymy kolejne bardzo ciekawe i emocjonujące spotkanie.

Już tradycyjnie, na kibiców, którzy wybiorą się do nowej hali PWSZ w Tarnowie, czekać będzie wiele atrakcji. Dla dzieci, podobnie jak na ostatnich pojedynkach, otwarty będzie kącik zabaw pod patronatem firmy Skoda Auto Bączek. Dla nieco starszych kibiców z kolei przewidziane są występy artystyczne. Podczas spotkania swoją obecność na hali zapowiedział także Święty Mikołaj, który z pewnością nie zapomni w tym dniu o siatkarskich kibicach.

 

W najbliższy weekend swoje spotkania rozgrywać będą także inne zespoły trenujące w naszym klubie. Również w sobotę kolejne spotkanie w ramach III Ligi Kobiet rozegrają siatkarki UKS Jedynki Tarnów. Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie z MOSiRem Bukowno tym razem podopieczne trenerek Beaty Wyroby i Urszuli Świerczek czeka zdecydowanie trudniejsze zadanie. Na wyjeździe tarnowianki zmierzą się bowiem z Cordią Plus Zator, która aktualnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

 

W niedzielę z kolei rozegrane zostaną III Turnieje Ligowe w kategorii kadetek. Nasza pierwsza drużyna w tej kategorii wiekowej swój turniej II Ligi rozgrywać będzie w Wieliczce, gdzie za rywalki będzie mieć drużyny MKS MOS Wieliczka i Kęczanina Kęty. Turniej ten będzie rewanżem za zawody sprzed czterech tygodni, kiedy to w dokładnie tym samym składzie, również w Wieliczce, najlepsze okazały się młode siatkarki gospodyń.

Druga drużyna kadetek Jedynki na swój turniej V Ligi uda się z kolei do Krakowa, gdzie rywalizować będzie z miejscowym Salos Piastem oraz z Ogniwem Piwniczna.

O wynikach wszystkich spotkań będziemy informować.

 

Kalendarz spotkań naszych drużyn w najbliższy weekend:

 

Sobota (7.12)

g. 18: PKCH PWSZ Tarnów – Tomasovia Tomaszów Lubelski (II Liga Siatkarek)

g.18: Cordia Plus Zator – UKS Jedynka Tarnów (III Liga Siatkarek)

 

Niedziela (8.12)

g.??: III Turniej Ligowy Kadetek (II Liga) w Wieliczce z udziałem UKS Jedynki A Tarnów

g.10: III Turniej Ligowy Kadetek (V Liga) w Krakowie z udziałem UKS Jedynki B Tarnów