Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Juniorki Jedynki pokonują krakowską Wisłę

03.12.2013

W niedzielę kolejne spotkanie w ramach Małopolskiej Ligi Juniorek rozegrały siatkarki UKS Jedynki Tarnów. Rywalkami podopiecznych trener Beaty Wyroby były siatkarki krakowskiej Wisły.

Tarnowianki podeszły do tego meczu mocno zmobilizowane, gdyż po wcześniejszej porażce z Popradem Stary Sącz bardzo zależało im na odniesieniu zwycięstwa. Mecz od samego początku był bardzo emocjonujący, a na parkiecie toczyła się walka niemal punkt za punktem. W końcówce pierwszego seta nasze siatkarki pokazały jednak wolę walki i od stanu 23:21 dla Wisły nie pozwoliły już rywalkom zdobyć żadnego punktu i zwyciężyły tą partię 25:23.

W drugim secie na parkiecie oba zespoły prezentowały się coraz lepiej. Wymiany zagrań i popisy poszczególnych zawodniczek w ataku sprawiły, że mecz ten dostarczał coraz więcej emocji. Wynik w tej części meczu cały czas oscylował wokół remisu. W końcówce krakowianki prowadziły już 22:20, jednak Jedynka odrobiła straty doprowadzając do remisu 24:24. Kolejne dwa punkty zdobyła jednak Wisła i to ona wygrała drugą partię wyrównując stan meczu.

Porażka w drugim secie podziałała jednak na nasze zespół mobilizująco. Od samego początku kolejnej części meczu Jedynka miała bowiem zdecydowaną przewagę i cały czas powiększała swoje prowadzenie. Wynik wynosił kolejno 6:1, 9:2, 14:5 i pewnym było, że to tarnowianki zwyciężą trzecią partię. Ostatecznie nasze zawodniczki zwyciężyły ją 25:13 obejmując prowadzenie w meczu 2:1.

W czwartym secie także tarnowianki dyktowały warunki gry. Wprawdzie po wyrównanym początku partii było 4:3 dla Wisły, jednak chwilę później dwa asy serwisowe Joanny Tadel dały tarnowiankom prowadzenie, którego nie oddały już do końca. Ostatecznie Jedynka zwyciężyła tą część meczu 25:17 pieczętując w ten sposób zwycięstwo w całym meczu.

 

 

UKS Jedynka Tarnów – Wisła Kraków 3:1 (25:23, 24:26, 25:13, 25:17)

Jedynka: Weronika Wyroba, Joanna Tadel, Magdalena Sobol, Izabela Nowak, Natalia Cieśla, Justyna Molczyk (libero), Oliwia Sawczak, Katarzyna Mleczko, Karolina Łącka, Klaudia Wrona, Natalia Sajdak (libero)