Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Powalczą o piąte miejsce

28.11.2013

W najbliższą sobotę już ostatnie spotkanie pierwszej rundy rozegrają siatkarki drugoligowego PKCH PWSZ Tarnów. Podopieczne trenerów Lesława Kędryny i Marka Skrobota w wyjazdowym pojedynku zmierzą się z zespołem MKS SAN-Pajda Jarosław. Ewentualne zwycięstwo w tym spotkaniu może dać tarnowiankom awans na piąte miejsce w tabeli po pierwszej rundzie i taki cel przed najbliższym meczem przyświeca naszym zawodniczkom.

Drużyna z Jarosławia z pewnością nie będzie jednak łatwym rywalem. MKS SAN-Pajda wprawdzie zajmuje obecnie dopiero siódme miejsce z trzema zwycięstwami odniesionymi nad najsłabszymi zespołami w lidze, jednak w wielu starciach z drużynami z ligowej czołówki, mimo iż przegrywał, to toczył z rywalkami wyrównaną walkę. Można się wiec spodziewać, że w sobotę siatkarki tego klubu także mocno postawią się naszej drużynie, tym bardziej, że będą grać we własnej hali i przy własnych kibicach. PKCH PWSZ z kolei po dwóch porażkach, jeśli chce się nadal liczyć w walce o play-off, musi w tym spotkaniu przełamać złą passę i w końcu zwyciężyć. Dodatkowym smaczkiem tego pojedynku będzie indywidualny pojedynek pomiędzy siostrami Dyrek. Jeszcze w ubiegłym sezonie obie reprezentowały drużynę z Nowego Sącza, a teraz Ewelina gra w naszym zespole, a jej siostra Paulina jest zawodniczką MKS SAN-Pajdy. Kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia przekonamy się już w sobotę. Początek spotkania o godzinie 17:30.

 

Mecz naszej drugoligowej drużyny już tradycyjnie nie będzie jedynym, jaki rozegrają siatkarki naszego klubu w trakcie weekendu. Kibiców, którzy nie mogą udać się do Jarosławia zapraszamy do hali I LO w Tarnowie, gdzie od godziny 18 swój mecz ligowy rozgrywać będzie trzecioligowa drużyna Jedynki Tarnów. Rywalkami podopiecznych trenerek Beaty Wyroby i Urszuli Świerczek będzie MOSiR Bukowno i w spotkaniu tym liczymy na przerwanie passy porażek przez nasze siatkarki.

 

W niedzielę z kolei również w hali I LO o godzinie 10 swój ligowy mecz rozegrają juniorki UKS Jedynki Tarnów, które podejmować będą krakowską Wisłę. Tarnowianki są faworytkami tego spotkania i nie powinny mieć problemów z odniesieniem kolejnego zwycięstwa.

Również w niedziele lecz w Krakowie rywalizować będą młodziczki naszego klubu, które wezmą udział w III Turnieju Ligowym (4. Liga), w którym za rywalki będą mieć zespoły: Popradu Stary Sącz, Radwansport Kraków oraz Wolanii Wola Batorska. Naszym najmłodszym zawodniczkom życzymy powodzenia.

 

 

Poniżej terminy spotkań naszych drużyn w najbliższy weekend:

 

30.11 (sobota)

g.17:30 MKS SAN-Pajda Jarosław – PKCH PWSZ Tarnów (II Liga Siatkarek)

g.18: UKS Jedynka Tarnów – MOSiR Bukowno (III Liga Siatkarek)

 

1.12. (niedziela)

g.9: III Turniej Ligowy Młodziczek w Krakowie (IV Liga) z udziałem UKS Jedynki Tarnów

g.10: UKS Jedynka Tarnów – Wisła Kraków (Juniorki)