Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Trudny sprawdzian przed tarnowiankami

21.11.2013

Już w najbliższą sobotę siatkarki drugoligowego PKCH PWSZ Tarnów czeka niezwykle trudny mecz ligowy. Podopieczne trenerów Lesława Kedryny i Marka Skrobota we własnej hali podejmować będą zajmującą trzecie miejsce w tabeli Bronowiankę Kraków. Krakowianki to tegoroczny beniaminek, jednak w przypadku większości zawodniczek tego klubu ciężko mówić o debiucie w 2. Lidze. Drużyna ta złożona jest bowiem z doświadczonych siatkarek, które mają za sobą już niejeden sezon na tym szczeblu rozgrywek. Faworyta tego spotkania bardzo ciężko wskazać. Obie drużyny w dotychczasowych pojedynkach odniosły po pięć zwycięstw, obie w ostatniej kolejce przegrały swoje spotkania i obie z pewnością zrobią wszystko by w sobotę ponownie wygrać. Za zespołem Bronowianki z pewnością przemawia większe doświadczenie, atutem PKCH PWSZ będzie z kolei młodość oraz przewaga własnego parkietu. Liczymy bowiem, że nowa hala PWSZ w Tarnowie ponownie w całości wypełni się kibicami wspierającymi naszą drużynę. Serdecznie zapraszamy więc wszystkich kibiców do aktywnego kibicowania tarnowskich dziewcząt. Już tradycyjnie podczas spotkań PKCH PWSZ nie zabraknie atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla nieco starszych kibiców. Początek meczu zaplanowano na sobotę na godzinę 18 w nowej hali PWSZ w Tarnowie przy ulicy Mickiewicza 8 (wjazd od ulicy Goldhamera).

 

Pojedynek naszej drugoligowej drużyny nie będzie jednak jedynym, który rozegrają siatkarki naszego klubu w ten weekend. Również w sobotę, lecz na wyjeździe, kolejne spotkanie ligowe rozegra trzecioligowa drużyna UKS Jedynki Tarnów. Podopieczne trenerek Beaty Wyroby i Urszuli Świerczek w Krzeszowicach rywalizować będą z miejscowym Maratonem, który zajmuje aktualnie drugie miejsce w tabeli. Tarnowianki z pewnością nie są faworytkami tego meczu, jednak mimo to liczymy na dobry występ naszej drugiej drużyny.

 

W niedzielę z kolei swoje turnieje ligowe rozgrywać będą obie drużyny kadetek UKS Jedynki Tarnów. Co więcej, oba turnieje z udziałem naszych drużyn odbywać się będą w Tarnowie w hali I LO. Jako pierwsze bardzo wcześnie, bo już o godzinie 9.30 turniej III Ligi rozgrywać będą zawodniczki Jedynki A Tarnów, które za rywalki będą miały zespoły Iskier Grybów i Sandecji Nowy Sącz.

Zaraz po zakończeniu turnieju III Ligi na parkiecie pojawią się kadetki Jedynki B Tarnów, które mniej więcej od godziny 14 rozgrywać będą swój turniej IV Ligi. Druga nasza drużyna za rywalki będzie mieć zespoły Ekstrimu A Gorlice i Podkarpacia Bobowa. Na oba turnieje serdecznie zapraszamy.

 

 

Plan spotkań naszych drużyn na najbliższy weekend:

 

23.11. (sobota)

g.17: Maraton Krzeszowice – UKS Jedynka Tarnów (III Liga Kobiet)

g.18: PKCH PWSZ Tarnów – Bronowianka Kraków (II Liga Kobiet)

 

24.11. (niedziela)

g.9:30: II Turniej Ligowy Kadetek w Tarnowie (III Liga) z udziałem UKS Jedynki A Tarnów

g.14: II Turniej Ligowy Kadetek w Tarnowie (IV Liga) z udziałem UKS Jedynki B Tarnów