Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Seria zwycięstw tarnowianek przerwana

17.11.2013

Po trzech zwycięstwach z rzędu siatkarki PKCH PWSZ Tarnów w dniu wczorajszym przegrały w wyjazdowym spotkaniu z Pogonią Proszowice 0:3 (21:25, 16:25, 24:26). Niestety porażka ta sprawiła, że tarnowianki spadły w tabeli na szóste miejsce.

 

Nasze zawodniczki przystąpiły do tego spotkania osłabione brakiem Patrycji Lipińskiej, która na jednym z ostatnich treningów przed meczem doznała kontuzji palca oraz Barbary Gębiś, która nadal nie może grać ze względu na kontuzję kolana. Mimo ich braku tarnowianki nie składały broni i w pierwszym secie na parkiecie gra była wyrównana. W końcówce pierwszego seta niewielką przewagę wypracowały sobie jednak zawodniczki Pogoni, dzięki czemu wygrały tą część meczu 25:21.

Druga partia była zarazem najsłabszą w wykonaniu zespołu PKCH PWSZ. Pogoń podbudowana zwycięstwem w pierwszym secie wyraźnie przeważała cały czas powiększając swoje prowadzenie. Nasze zawodniczki miały duże problemy z kończeniem kolejnych ataków, które raz za razem były podbijane przez rywalki. W efekcie ten set Pogoń zwyciężyła aż 25:16 i objęła prowadzenie w meczu 2:0.

Mając przed oczami widmo porażki tarnowianki do ostatniego seta podeszły podwójnie zmobilizowane, dzięki czemu na parkiecie zaczęła toczyć się ciekawa wyrównana walka. Zespoły kilkukrotnie zmieniały się na prowadzeniu, jednak ponownie w końcówce brak szczęścia po stronie naszej drużyny sprawił, że także ten set zakończył się zwycięstwem Pogoni 26:24, która tym samym zwyciężyła całe spotkanie 3:0.

 

 

Pogoń Proszowice – PKCH PWSZ Tarnów 3:0 (25:21, 25:16, 26:24)

PKCH PWSZ: Aleksandra Torbusińska, Adrianna Sobczak, Inez Pfeifer, Sabina Podlasek, Adrianna Lewandowska, Izabela Zemełka, Agnieszka Brzezińska (libero) oraz Małgorzata Ruszel, Sylwia Styrkowiec, Ewelina Dyrek, Weronika Wyroba.