Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Druga liga zagra na wyjeździe, pozostałe drużyny we własnej hali

15.11.2013

Przed naszymi drużynami kolejny pracowity weekend. Oczywiście najwięcej emocji wiąże się z hitem 7. kolejki II Ligi Kobiet, w którym nasze PKCH PWSZ Tarnów na wyjeździe zmierzy się z Pogonią Proszowice. Będzie to starcie trzeciej z czwartą drużyną w tabeli. Oba zespoły jak dotychczas  w obecnym sezonie przegrały tylko po jednym spotkaniu i co ciekawe obie jedynej porażki doznały w 3. kolejce spotkań. Tarnowianki przegrały wtedy w wyjazdowym meczu z Ekstrimem Gorlice, z kolei Pogoń nie sprostała siatkarkom MKS Deveopresu V LO Rzeszów. Już na pierwszy rzut oka widać więc, że w najbliższą sobotę w Proszowicach możemy spodziewać się niezwykle zaciętego pojedynku, którego faworytem chyba mimo wszystko wydają się gospodynie. To po ich stronie będzie bowiem przewaga własnego parkietu, która przy tak wyrównanym poziomie drużyn może okazać się decydująca, za Pogonią przemawiają także dotychczasowe wyniki spotkań towarzyskich pomiędzy tymi drużynami. Przed sezonem zespoły te spotkały się bowiem na parkiecie trzykrotnie, z czego dwukrotnie zwyciężały właśnie zawodniczki z Proszowic. Co ciekawe jednak, jedyną wygraną z Pogonią nasze zawodniczki odniosły właśnie na hali w Proszowicach. Liczymy więc, że tym razem także tarnowianki mogą pokusić się o niespodziankę i zwycięstwo w tej specyficznej hali. Niestety PKCH PWSZ nadal w tym meczu nie zagra w pełnym składzie. Wprawdzie do składu powróci już Inez Pfeifer, jednak nadal trener Lesław Kędryna nie będzie mógł skorzystać z usług libero Barbary Gębiś. Mimo to, w Proszowiach z pewnością czeka nas niezwykle ciekawe spotkanie, na które bardzo serdecznie zapraszamy. Jego początek w sobotę o godzinie 18 w hali przy ulicy Parkowej w Proszowicach.

 

Oprócz naszej pierwszej drużyny, w najbliższy weekend swoje mecze rozgrywać będą także inne drużyny występujące pod szyldem naszego klubu. Także w sobotę lecz o godzinie 17 swoje piąte spotkanie w obecnym sezonie rozegrają występujące w III Lidze siatkarki UKS Jedynki Tarnów. We własnej hali podejmować one będą zajmującą trzecie miejsce w tabeli Skawę Wadowice. Dla kibiców, którzy nie będą mogli udać się na mecz do Proszowic, obecność na tym meczu będzie z pewnością ciekawą alternatywą na miłe spędzenie tego popołudnia. Spotkanie to rozegrane zostanie w hali I LO przy ulicy Piłsudskiego 4 w Tarnowie.

 

Niedziela z kolei to czas zmagań naszych zespołów młodzieżowych. Już o godzinie 10 swoje spotkanie rozegrają juniorki UKS Jedynki Tarnów, które we własnej hali podejmować będą niepokonany dotychczas Poprad Stary Sącz. Pojedynek ten będzie niezwykle ważny dla naszej drużyny, która po porażce z Sandecją nie może już sobie pozwolić na stratę kolejnych punktów, tym bardziej we własnej hali. Zapowiada się więc bardzo ciekawe starcie, na które także bardzo serdecznie zapraszamy.

 

Zaraz po meczu juniorek, bo od godziny 12, na parkiet wybiegną nasze najmłodsze zawodniczki biorące udział w rozgrywkach ligowych, a więc młodziczki. W ramach II Turnieju Ligowego 4 Liga Wschód podopieczne trener Urszuli Świerczek po raz pierwszy będą miały okazję do zaprezentowania swoich umiejętności przed własną publicznością. Tarnowianki w turnieju tym zmierzą się z zespołami Iskier B Grybów, Bronowianki Kraków oraz Radwan Sport Kraków i tutaj także liczymy na bardzo dobry występ naszych młodych dziewcząt.

 

 

Terminy spotkań naszych drużyn rozgrywanych w najbliższy weekend:

 

16.11 (sobota)

g.17: UKS Jedynka Tarnów – Skawa Wadowice (III Liga Kobiet)

g.18: Pogoń Proszowice – PKCH PWSZ Tarnów (II Liga Kobiet)

 

17.11 (niedziela)

g.10: UKS Jedynka Tarnów – Poprad Stary Sącz (Juniorki)

g.12: II Turniej Ligowy Młodziczek w Tarnowie (IV Liga) z udziałem UKS Jedynki Tarnów