Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Trzecie miejsce PKCh PWSZ Jedynki na turnieju w Wieliczce

17.09.2012

W niedzielę w Wieliczce rozegrany został Turniej Siatkówki Kobiet – „Wieliczka 2012”, w którym udział wzięły siatkarki PKCh PWSZ Jedynki Tarnów. Po zaciętej walce tarnowianki ostatecznie zajęły w nim trzecią pozycję przegrywając w całej rywalizacji tylko jeden mecz, z jak się później okazało zwyciężczyniami całego turnieju.

 

W turnieju, w którym  udział brało 6 drużyn, w pierwszej rundzie PKCh PWSZ Jedynka rywalizowała w grupie B razem z zespołami MKS MOS II Wieliczka i Silesia Volley I Chorzów/Mysłowice. W spotkaniu z juniorkami z Wieliczki nasza drużyna nie miała najmniejszych problemów z odniesieniem pewnego zwycięstwa 2:0. Niestety zupełnie inaczej było w starciu z pierwszoligową drużyną Silesia Volley I Chorzów/Mysłowice. Tym razem to nasze przeciwniczki przeważały na boisku pewnie zwyciężając 2:0. Tym samym zmagania grupowe PKCh PWSZ Jedynka zakończyła na drugiej pozycji i w swoim ostatnim występie spotkała się z pierwszym zespołem MKS MOS Wieliczka, w meczu, którego stawką było 3. miejsce w całej rywalizacji. Spotkanie to, jak to już tradycyjnie pojedynki tarnowski-wielickie, było bardzo wyrównane. W pierwszych czterech setach zespoły zwyciężały na przemian. W pierwszym zdecydowanie lepsze były zawodniczki MKS MOS, które wygrały 25:13, jednak w drugim tarnowianki zrewanżowały się zwyciężając 25:16. Kolejne dwa sety również kończyły się zdecydowanymi zwycięstwami raz jednej, raz drugiej drużyny po 25:19 i tym samym o wyniku meczu decydował tie-break. W nim początek należał do gospodyń turnieju, które prowadziły już 6:3, jednak ich własne błędy w połączeniu z dobrze funkcjonującym tarnowskim blokiem sprawiły, że ostatecznie to PKCh PWSZ Jedynka zwyciężyła decydującego seta 15:8 i tym samym całe spotkanie 3:2. Tym samym tarnowianki zakończyły rywalizację na trzeciej pozycji.

 

Mecze grupowe:

PKCH PWSZ Tarnów - MKS MOS II Wieliczka 2:0

PKCH PWSZ Tarnów - Silesia Volley I Chorzów/Mysłowice 0:2

Mecz o III miejsce:

PKCH PWSZ Tarnów - MKS MOS I Wieliczka 3:2

 

Końcowa kolejność turnieju:

1. Silesia Volley I Chorzów/Mysłowice

2. Zorza Wodzisław Śląski

3. PKCh PWSZ Jedynka Tarnów

4. MKS MOS I Wieliczka

5. Oktan Kezmarok

6. MKS MOS II Wieliczka

 

PKCh PWSZ Jedynka Tarnów wystąpiła w składzie: Aleksandra Stachowicz, Małgorzata Młocek, Katarzyna Kutyła, Alicja Warchoł, Małgorzata Ruszel, Monika Malicka, Sabina Podlasek, Klaudia Szubart, Paulina Jachym, Sylwia Styrkowiec, Alicja Leszek.