Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Nasze drużyny kadetek tym razem na minus

12.11.2013

Po bardzo dobrych występach obu drużyn kadetek UKS Jedynki Tarnów w Turnieju Eliminacyjnym liczyliśmy na podobną postawę podopiecznych trenerek Beaty Wyroby i Urszuli Świerczek w I Turniejach Ligowych. Niestety obie nasze drużyny po nienajlepszych występach zanotowały spadki do niższych lig.

 

 

Nieco pokrzywdzone z tego faktu mogą czuć się siatkarki Jedynki A Tarnów, które mimo iż w trzyzespołowej grupie zajęły drugie miejsce, to ze względu na zmianę systemu rozgrywek i tak pożegnały się z 2. Ligą. Zadecydowała o tym porażka tarnowianek z gospodyniami turnieju MKS MOS Wieliczka. W spotkaniu tym, mimo porażki, nasze zawodniczki pokazały dużą wolę walki. Po dwóch setach Jedynka A przegrywała już bowiem 0:2, jednak dzięki dobrej postawie w dwóch kolejnych setach doprowadziła do tie-breaka. W nim do stanu 13:13 walka była wyrównana. Niestety kolejne dwa punkty zdobyły zawodniczki z Wieliczki i to one mogły cieszyć się z wygranej i awansu do 1. Ligi.

W swoim drugim spotkaniu na turnieju tarnowianki pewnie pokonały 3:1 Kęczanina Kęty, jednak nie zmieniło to faktu, że nasze zawodniczki zakończyły rywalizację na drugim miejscu.

 

UKS Jedynka A Tarnów – MKS MOS Wieliczka 2:3

UKS Jedynka A Tarnów – Kęczanin Kety 3:1

 

1. MKS MOS Wieliczka (2zw, 0por)

2. UKS Jedynka A Tarnów (1zw, 1por)

3. Kęczanin Kęty (0zw, 2por)

 

Jedynka A: Natalia Rak, Karolina Mucha, Katarzyna Mleczko, Natalia Cieśla, Justyna Molczyk, Patrycja Kara, Wiktoria Miszczuk, Agnieszka Zegar, Anna Chwistek, Emilia Bogacz, Joanna Obal.

 

 

 

Ze swojego występu w turnieju 3. Ligi Wschód nie mogą być z pewnością zadowolone kadetki Jedynki B Tarnów. Nasze zawodniczki zarówno w pojedynku z krakowską Wisłą, jak i w meczu z Iskrami Grybów uległy po 0:3 i tym samym zajmując trzecie miejsce w turnieju spadły do 4. Ligi.

 

UKS Jedynka B Tarnów – Wisła Kraków 0:3 (12:25, 22:25, 18:25)

UKS Jedynka B Tarnów – Iskry Grybów 0:3 (16:25, 10:25, 11:25)

 

1. Wisła Kraków (2zw, 0por)

2. Iskry Grybów (1zw, 1por)

3. UKS Jedynka B Tarnów (0zw, 2por)

 

Jedynka B: Natalia Klaper, Justyna Bibro, Aleksandra Kotapka, Katarzyna Szczebak, Julia Drozdowicz, Dominika Marciniec, Patrycja Kloch, Karolina Walasek, Gabriela Mącior, Anna Mierzwa

 

 

 

Obie nasze drużyny kolejne turnieje ligowe rozegrają 24 listopada i miejmy nadzieję, że będą one zdecydowanie bardziej udane dla młodych tarnowskich siatkarek.