Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Pewne zwycięstwo PKCH PWSZ nad AZS UEK Kraków

10.11.2013

W sobotę siatkarki PKCH PWSZ Tarnów odniosły kolejne, już piąte zwycięstwo w obecnym sezonie. Przy komplecie publiczności w nowej hali PWSZ w Tarnowie podopieczne trenerów Lesława Kędryny i Marka Skrobota bardzo pewnie pokonały AZS UEK Kraków 3:0 (25:16, 25:10, 25:16).

 

Już początek spotkania potwierdził, że to tarnowianki są zdecydowanymi faworytkami tego meczu. Po pierwszych akcjach nasze zawodniczki prowadziły już bowiem 7:3. AZS UEK po błędach tarnowianek wprawdzie bardzo szybko doprowadził do wyrównania, jednak zacięta gra trwała tylko do stanu 10:10. Wtedy w polu zagrywki stanęła Aleksandra Torbusińska, która najpierw zdobyła dwa punkty bezpośrednio serwisem, a przy kolejnych wprowadzeniach piłki do gry sprawiła rywalkom na tyle dużo problemów, że te kilkukrotnie w ataku zatrzymywały się na tarnowskim bloku. W efekcie PKCH PWSZ objęło prowadzenie 16:10, które spokojnie utrzymało do samego końca tej partii zwyciężając ją 25:16.

Drugi set meczu to popis fantastycznej gry w ataku Sabiny Podlasek. Pochodząca z Dębicy zawodniczka w tym elemencie była wręcz bezbłędna pewnie zdobywając punkty po kolejnych atakach. Bardzo dobrze w tarnowskim zespole funkcjonowała także zagrywka. Dość wspomnieć, że PKCH PWSZ tylko w tym secie zdobyła aż 7 punktów bezpośrednio z tego elementu, a brylowały w tym Sylwia Styrkowiec, Patrycja Lipińska oraz Adrianna Sobczak. W efekcie tarnowianki cały czas powiększały przewagę, która wynosiła kolejno 11:4, 19:6 oraz 24:8. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 25:10 i do wygranej w całym meczu PKCH PWSZ potrzebowała już tylko jednej wygranej partii.

Początek trzeciego seta bardzo dobrze rozpoczęły jednak rywalki, które prowadziły już nawet 9:6. Jak się okazało był to jednak tylko chwilowy zryw krakowianek. Już chwilę później PKCH PWSZ doprowadziła do wyrównania (9:9), a po kolejnych skutecznych atakach Izabeli Zemełki objęła prowadzenie 14:11 oraz 18:12. Wypracowaną w tym fragmencie gry przewagę tarnowianki utrzymały do końca i zwyciężając 25:16 zapewniły sobie sukces w całym meczu. Dzięki tej wygranej PKCH PWSZ Tarnów awansowała na czwarte miejsce w tabeli. Za tydzień jednak nasze zawodniczki czeka niezwykle ważny wyjazdowy pojedynek, w którym zmierzą się z zajmującą trzecie miejsce Pogonią Proszowice.

Opisując to spotkanie warto jeszcze zwrócić uwagę na fantastyczną atmosferę panującą na hali. Komplet publiczności na trybunach, dzieci bawiące się w przeznaczonym dla nich kąciku zorganizowanym przez firmę Skoda Auto Bączek oraz po spotkaniu możliwość zdobycia autografów zawodniczek oraz zrobienia sobie z nimi zdjęcia to obrazek, który miejmy nadzieję na stałe zagości w hali PWSZ przy okazji spotkań naszej drużyny. Kolejny mecz w Tarnowie wprawdzie dopiero 23 listopada, jednak już teraz serdecznie wszystkich na niego zapraszamy.

 

 

PKCH PWSZ Tarnów – AZS UEK Kraków 3:0 (25:16, 25:10, 25:16)

PKCH PWSZ: Aleksandra Torbusińska, Ewelina Dyrek, Adrianna Sobczak, Sabina Podlasek, Małgorzata Ruszel, Adrianna Lewandowska, Agnieszka Brzezińska (libero) oraz Sylwia Styrkowiec (kapitan), Patrycja Lipińska, Izabela Zemełka, Weronika Wyroba.

 

Najwięcej punktów dla PKCH PWSZ:

Sabina Podlasek – 16

Izabela Zemełka – 7

Adrianna Sobczak – 5

Adrianna Lewandowska – 5

Sylwia Styrkowiec – 5

 

Punkty bezpośrednio z zagrywki – 11

Punkty zdobyte blokiem – 11

Punkty po błędach przeciwnika – 24