Pierwsza porażka w sezonie juniorek

09.11.2013

W czwartek w ramach rozgrywek w klasie juniorek siatkarki UKS Jedynki Tarnów udały się na wyjazdowy mecz z Sandecją Nowy Sącz. Niestety wyjazd ten nie okazał się udany dla podopiecznych trenerek Beaty Wyroby i Urszuli Świerczek. Tarnowianki uległy bowiem Sandecji 0:3 (20:25, 20:25, 26:28) doznając pierwszej porażki w sezonie.

Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane, a wynik cały czas oscylował wokół remisu. W końcówce pierwszego seta gospodynie uzyskały jednak kilkupunktową przewagę, która dała im zwycięstwo w otwierającej mecz partii 25:20. Podbudowane tą wygraną zawodniczki Sandecji od samego  początku drugiego seta nieznacznie przeważały na parkiecie. Tarnowianki nie zamierzały jednak odpuszczać, przez co spotkanie było bardzo interesujące. Niestety końcówka tej partii ponownie należała do gospodyń, które zwyciężając ponownie 25:20 objęły prowadzenie w meczu 2:0. Postawione pod ścianą zawodniczki Jedynki w trzecim secie chciały zwyciężyć za wszelką cenę. Niestety w końcówce partii, w momencie gdy o wyniku seta decydowała gra na przewagi, kontuzji kolana doznała Barbara Gębiś, która musiała opuścić boisko. Niestety spowodowało to chwilę dekoncentracji w naszej drużynie, co na tym etapie meczu okazało się decydujące. Sandecja zwyciężyła trzeciego seta 28:26 i tym samym wygrała cały mecz 3:0.

Mimo porażki tarnowianki jednak nadal plasują się na pierwszym miejscu w tabeli.

STS Sandecja Nowy Sącz – UKS Jedynka Tarnów 3:0 (25:20, 25:20, 28:26)

Jedynka: Weronika Wyroba, Joanna Tadel, Barbara Gębiś, Izabela Nowak, Natalia Cieśla, Magdalena Sobol, Justyna Molczyk (libero), Oliwia Sawczak, Katarzyna Mleczko, Karolina Łącka, Klaudia Wrona, Natalia Sajdak (libero)