UKS Jedynka przegrywa w Kętach

28.10.2013

Niemiłą niespodziankę sprawiły swoim kibicom w sobotę siatkarki trzecioligowej UKS Jedynki Tarnów. Podopieczne trenerek Beaty Wyroby i Urszuli Świerczek przegrały w wyjazdowym meczu z Kęczaninem Kęty 1:3 (27:25, 18:25, 12:25, 19:25) doznając drugiej porażki w sezonie.

Pierwszy set tego spotkania był bardzo wyrównany i zakończył się po myśli tarnowianek, które zwyciężyły go na przewagi 27:25. Niestety w kolejnych gra naszej drużyny wyglądała już zdecydowanie gorzej. Błędy w przyjęciu oraz brak kończącego ataku sprawiły, że z akcji na akcję Kęczanin nabierał pewności siebie i powiększał przewagę. W efekcie Jedynka przegrała drugiego seta 18:25. Niestety w trzecim przewaga gospodyń była jeszcze wyraźniejsza. Na niewiele zdawały się zmiany przeprowadzane przez trenerki naszej drużyny. Kęczanin wygrał tą partię aż 25:12 obejmując prowadzenie 2:1 w meczu. Czwarty set nie przyniósł zmiany oblicza meczu. Także i tym razem to Kęczanin dyktował warunki gry zwyciężając go 25:19, a cały mecz 3:1. Porażka zepchnęła naszą drużynę na szóste miejsce w tabeli, jednak okazja do poprawienia tego stanu będzie już za dwa tygodnie, kiedy to do Tarnowa przyjedzie Sandecja Nowy Sącz.

UMKS Kęczanin Kęty – UKS Jedynka Tarnów 3:1 (25:27, 25:18, 25:12, 25:19)

UKS Jedynka: Ewa Stolarz, Magdalena Kosałka, Izabela Nowak, Barbara Gębiś, Oliwia Sawczak, Natalia Cieśla, Katarzyna Mleczko, Justyna Molczyk, Magdalena Sobol, Monika Cichoń