Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Dalin Myślenice kolejnym rywalem PKCH PWSZ

25.10.2013

W sobotę kolejne ligowe spotkanie czeka siatkarki drugoligowego PKCH PWSZ Tarnów. Podopieczne trenerów Lesława Kędryny i Marka Skrobota w wyjazdowym meczu zmierzą się z ostatnią drużyną w tabeli – Dalinem Myślenice. Tarnowianki z pewnością są zdecydowanymi faworytkami tego meczu, jednak Dalin jest drużyną, która szczególnie we własnej hali lubi sprawiać niespodzianki. Zawodniczki PKCH PWSZ, jeśli tylko nie zlekceważą drużyny przeciwnej, nie powinny mieć problemów z odniesieniem pewnego zwycięstwa. Na potwierdzenie tej tezy wystarczy wspomnieć, że w czterech rozegranych dotychczas spotkaniach Dalin nie zwyciężył jeszcze ani jednego seta. Liczymy więc, że nasze zawodniczki przywiozą z Myślenic trzy duże punkty do tabeli, które pozwolą im na awans na wyższą lokatę. Początek tego spotkania o godzinie 18.

 

Również na wyjeździe w sobotę swoje kolejne spotkanie ligowe rozegra nasza druga drużyna występująca w 3. Lidze pod szyldem UKS Jedynki Tarnów. Podopieczne trenerek Beaty Wyroby i Urszuli Świerczek rywalizować będą z Kęczaninem Kęty, który dotychczas oba swoje ligowe pojedynki przegrał. Można więc oczekiwać, że również z tego wyjazdu nasza drużyna wróci na tarczy odnosząc kolejne ligowe zwycięstwo.

 

Niedziela z kolei to już tradycyjnie czas zmagań naszych drużyn młodzieżowych. O godzinie 10:30 w hali I LO w Tarnowie rozpocznie się spotkanie juniorek, w którym UKS Jedynka podejmować będzie Salos RP Kraków. Podopieczne trener Beaty Wyroby w rozgrywkach, jak dotychczas, spisują się bardzo dobrze mając na koncie komplet zwycięstw. Z pewnością jednak niedzielny rywal naszej drużyny będzie zdecydowanie mocniejszy od poprzednich, dlatego warto przyjść do hali I LO i wspomóc nasze zawodniczki gorącym dopingiem.

 

Również w niedzielę swój I Turniej Ligowy rozegrają młodziczki UKS Jedynki, które zmagania rozpoczną od III Ligi. W zawodach rozgrywanych w Bobowej podopieczne trener Urszuli Świerczek rywalizować będą z miejscowym Podkarpaciem oraz MKS MOS B Wieliczka i Iskrami A Grybów. Przypomnijmy, najlepsza drużyna z tego turnieju awansuje do II Ligi, z kolei najsłabsza spadnie do IV. O wynikach turnieju będziemy informować.

 

 

Kalendarz występów naszych drużyn w najbliższy weekend:

Sobota (25.10)

II Liga: Dalin Myślenice - PKCH PWSZ Tarnów (g.18)

III Liga: Kęczanin Kęty - UKS Jedynka Tarnów (g.15)

Niedziela (26.10)

Juniorki: UKS Jedynka Tarnów - Salos RP Kraków (g.10:30, hala I LO)

Młodziczki: I Turniej Ligowy (III Liga) w Bobowej