Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Wysokie miejsca kadetek Jedynki w Turnieju Kwalifikacyjnym

23.10.2013

Bardzo udanie nowy sezon rozpoczęły kadetki trenujące w naszym klubie. W rozegranym w niedzielę w Nowym Sączu Turnieju Kwalifikacyjnym dwa zespoły UKS Jedynki zajęły kolejno drugie i czwarte miejsce w dwunastozespołowej stawce.

 

W turnieju tym z bardzo dobrej strony pokazały się szczególnie dziewczyny występujące w Jedynce A Tarnów, które najpierw pewnie wygrały swoją grupę eliminacyjną zwyciężając po 2:0 z Liwoczem Szczerzyny oraz Ogniwem Piwniczna. W drodze do finału imprezy, także bez straty seta podopieczne trener Beaty Wyroby uporały się z Ekstrimem B Gorlice oraz Iskrami Grybów. Dopiero w finale, który rozgrywany był po niemal 12 godzinach rywalizacji nasze młode zawodniczki uległy Popradowi A Stary Sącz 0:2 i tym samym zakończyły rywalizację na drugim miejscu.

 

Ze swojej gry i ostatecznego wyniku zadowolone mogą być również siatkarki Jedynki B Tarnów. W fazie grupowej wprawdzie uległy one Sandecji Nowy Sącz 0:2, jednak dzięki zwycięstwu 2:0 z Popradem C Stary Sącz awansowały do fazy pucharowej. W niej pokonały w swoim pierwszym meczu Podkarpacie Bobowa 2:1, co dało im awans do półfinału. W nim tarnowianki okazały się słabsze od Popradu A Stary Sącz, z kolei w meczu o trzecie miejsce uległy Iskrom Grybów i tym samym zakończyły rywalizację na czwartym miejscu.

 

Poniżej wyniki spotkań naszych drużyn, składy oraz końcowa tabela rywalizacji:

 

 

Jedynka A Tarnów – Liwocz Szerzyny 2:0

Jedynka A Tarnów - Ogniwo Piwniczna 2:0

Jedynka A Tarnów - Ekstrim B Gorlice 2:0

Jedynka A Tarnów - Iskry Grybów 2:0

Jedynka A Tarnów – Poprad A Stary Sącz 0:2

 

Jedynka A: Joanna Obal, Katarzyna Mleczko, Patrycja Kara, Karolina Mucha, Anna Chwistek, Wiktoria Miszczuk, Justyna Molczyk, Karolina Tyrka, Natalia Cieśla, Agnieszka Zegar

 

 

Jedynka B Tarnów – Sandecja Nowy Sącz 0:2

Jedynka B Tarnów - Poprad C Stary Sącz 2:0

Jedynka B Tarnów - Podkarpacie Bobowa 2:1

Jedynka B Tarnów - Poprad A Stary Sącz 0:2

Jedynka B Tarnów - Iskry Grybów 0:2

 

Jedynka B: Justyna Bibro, Aneta Przydział, Patrycja Kloch, Aleksandra Kotapka, Natalia Klaper, Dominika Marciniec, Anna Mierzwa, Katarzyna Szczebak, Karolina Walasek, Julia Drozdowicz

 

 

Końcowa klasyfikacja:

1. Poprad Stary Sącz

2. Jedynka A Tarnów

3. Iskry Grybów

4. Jedynka B Tarnów

5. Sandecja Nowy Sącz

6. Podkarpacie Bobowa

7. Ogniwo Piwniczna

8. Ekstrim B Gorlice

9. Ekstrim A Gorlice

10. Poprad B Stary Sącz

11. Poprad C Stary Sącz

12. Liwocz Szerzyny