Jedynka w tie-breaku ulega Popradowi

22.10.2013

W sobotę drugie spotkanie w sezonie, a pierwsze we własnej hali, rozegrały siatkarki UKS Jedynki Tarnów występujące w III Lidze. Po zaciętym pojedynku tarnowianki musiały uznać wyższość rywalek ulegając 2:3 (25:15, 14:25, 25:21, 19:25, 9:15).

Jedynka, mimo iż nie była faworytem tego spotkania, w pierwszym secie spisywała się bardzo dobrze, od samego początku przeważając na rywalkami. Podopieczne trenerek Beaty Wyroby i Urszuli Świerczek cały czas powiększały przewagę zwyciężając ostatecznie tą partię 25:15. Niestety w drugim secie sytuacja się odwróciła. Tym razem to Poprad zdecydowanie przeważał i zwyciężając 25:14 doprowadził do wyrównania w meczu. Kolejne dwa sety zespoły także zwyciężały na przemian, jednak gra w nich była już zdecydowanie bardziej wyrównana. Trzecia partia zakończyła się sukcesem Jedynki 25:21, a czwarta zwycięstwem Popradu 25:19. O wygranej w całym meczu rozstrzygał więc tie-break. W nim niestety zdecydowanie lepsze okazały się przyjezdne, które zwyciężając 15:9 wywalczyły dwa duże punkty do tabeli. Jedynka z kolei wzbogaciła się o jeden punkt i zajmuje aktualnie piąte miejsce w tabeli.

UKS Jedynka Tarnów – Poprad Stary Sącz 2:3 (25:15, 14:25, 25:21, 19:25, 9:15)

Jedynka: Ewa Stolarz, Weronika Wyroba, Magdalena Kosałka, Joanna Tadel, Monika Cichoń, Klaudia Wrona, Natalia Cieśla, Karolina Łącka, Oliwia Sawczak, Izabela Nowak, Magdalena Sobol, Justyna Molczyk (libero)