Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Pewne zwycięstwo nad PPR Wieliczka

20.10.2013

Trzecie zwycięstwo w swoim czwartym meczu odniosły w dniu wczorajszym siatkarki PKCH PWSZ Tarnów. Podopieczne trenerów Lesława Kędryny i Marka Skrobota mimo słabszej postawy pokonały PPR Wieliczka 3:1 (25:21, 25:20, 21:25, 25:12).

 

Spotkanie zgodnie z przewidywaniami rozpoczęło się od mocnego uderzenia tarnowianek, które bardzo szybko uzyskały prowadzenie 5:2. Kilkupunktowa przewaga pozwoliła naszej drużynie na spokojne kontrolowanie wydarzeń na parkiecie. W ataku skuteczna była Sabina Podlasek, dobrze funkcjonował tarnowski blok, a PKCH PWSZ cały czas utrzymywało bezpieczne prowadzenie. Ostatecznie pierwszy set zakończył się sukcesem naszej drużyny 25:21.

Gdy druga partia rozpoczęła się od prowadzenia tarnowianek 12:4 wydawało się, że pewne zwycięstwo naszych zawodniczek 3:0 jest niezagrożone. Niestety podobnie chyba pomyślały same zawodniczki, gdyż od tego momentu w poczynania naszych siatkarek wdarło się duże rozluźnienie i dekoncentracja. Proste błędy tarnowianek sprawiły, że już chwilę później było tylko 14:12 dla PKCH PWSZ. Do remisu przyjezdne doprowadziły przy stanie 18:18, a kilka akcji później PPR Wieliczka prowadził nawet 20:19. Na szczęście w końcówce, dzięki trudnej zagrywce Aleksandry Torbusińskiej zawodniczki PKCH PWSZ nie oddały już ani jednego punktu, dzięki czemu zwyciężyły drugiego seta 25:20.

Niestety ci, którzy sądzili, że słabsza postawa naszej drużyny w końcówce drugiej partii to tylko wypadek przy pracy szybko się przeliczyli. W trzecim secie tarnowianki nadal niczym nie przypominały zespołu, który zdecydowanie przeważał na początku spotkania. W efekcie od samego początku tej partii gra była wyrównana, a PPR Wieliczka cały czas utrzymywał minimalną przewagę. Tarnowianki miały problemy ze skutecznym skończeniem akcji, w czym duża zasługa rywalek, które momentami broniły wręcz niemożliwe do podbicia piłki. PPR Wieliczka prowadził w tym secie już nawet 14:10, a w końcówce partii 23:20. Ostatecznie ta część meczu zakończyła się zwycięstwem przyjezdnych 25:21.

Czwarty set również rozpoczął się od wyrównanej walki niemal punkt za punkt. Tak było do stanu 10:9 dla PPR Wieliczka. Od tego momentu na parkiecie rządziła już tylko nasza drużyna. Dość wspomnieć, że końcówkę tego seta PKCH PWSZ zwyciężyło aż 16:2!!! Skuteczne w ataku były Sabina Podlasek i Sylwia Styrkowiec, dobrze grały środkowe, a zagrywka naszej drużyny sprawiała rywalkom bardzo duże problemy. Ta dominacja tarnowianek pozwoliła im zwyciężyć tego seta 25:12, co jednocześnie dało sukces 3:1 w całym meczu.

Kolejne spotkanie PKCH PWSZ Tarnów rozegra już za tydzień. W wyjazdowym meczu rywalkami naszej drużyny będą zawodniczki Dalinu Myślenice, zajmujące ostatnie miejsce w tabeli. Liczymy więc na kolejne pewne zwycięstwo naszej drużyny.

 

 

PKCH PWSZ Tarnów – Powiatowy Park Rozwoju Wieliczka 3:1 (25:21, 25:20, 21:25, 25:12)

PKCH PWSZ: Patrycja Lipińska, Inez Pfeifer, Adrianna Sobczak, Sabina Podlasek, Sylwia Styrkowiec (kapitan), Ewelina Dyrek, Agnieszka Brzezińska (libero) oraz Barbara Gębiś (libero), Aleksandra Torbusińska, Adrianna Lewandowska, Małgorzata Ruszel, Izabela Zemełka.

 

Najwięcej punktów dla PKCH PWSZ:

Sabina Podlasek – 18

Inez Pfeifer – 17

Sylwia Styrkowiec – 12

 

Punkty zdobyte blokiem – 15

Punkty bezpośrednio z zagrywki – 7

Punkty po błędach przeciwnika - 30