Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Z Wieliczką tylko o zwycięstwo!

17.10.2013

Najbliższy weekend zapowiada się niezwykle pracowicie dla siatkarek trenujących w naszym klubie. W sobotę swoje kolejne ligowe spotkania rozegrają obie nasze drużyny seniorek, w tym występujący w II Lidze PKCH PWSZ Tarnów, z kolei w niedzielę swoje rozgrywki zainaugurują dwa zespoły kadetek UKS Jedynki.

 

Zdecydowanie wydarzeniem, które najbardziej interesuje kibiców będzie drugi już występ w obecnym sezonie we własnej hali siatkarek PKCH PWSZ Tarnów. Podopieczne trenerów Lesława Kędryny i Marka Skrobota podejmować będą Powiatowy Park Rozwoju Wieliczka, a więc drużynę, z którą nasz klub od kilku lat toczy zacięte boje, niejednokrotnie rozstrzygane dopiero w tie-breakach. Patrząc na miejsce obu drużyn w tabeli (PKCH PWSZ jest na 7, a PPR Wieliczka na 8 miejscu) można zakładać, że i tym razem będzie podobnie. Co innego mówią jednak dotychczasowe wyniki obu drużyn. PKCH PWSZ Tarnów po trzech meczach ma na koncie dwa zwycięstwa, z kolei PPR Wieliczka komplet porażek. Taki bilans obu drużyn sprawia, że to tarnowianki są uważane za faworytki, jednak rywalek z pewnością nie można lekceważyć. PPR Wieliczka to waleczny zespół, który stać na nawiązanie walki z najlepszymi, o czym może świadczyć chociażby fakt porażki dopiero w tie-breaku w wyjazdowym meczu z San-Pajdą Jarosław. Obie drużyny spotkały się już na parkiecie przed obecnym sezonem w meczu towarzyskim i wtedy górą okazały się siatkarki PKCH PWSZ zwyciężając 3:1. Liczymy więc, że przy wsparciu tarnowskiej publiczności i tym razem nasze zawodniczki rozegrają udane spotkanie zwyciężając za 3 punkty, które w obecnej sytuacji w tabeli mogą okazać się nie do przecenienia. Początek tego spotkania w sobotę o godzinie 18 w hali PWSZ w Tarnowie przy ulicy Mickiewicza 8 (wjazd od ulicy Goldhamera). Serdecznie zapraszamy.

 

Niestety, ze względu na brak dostępu do hali o wcześniejszej porze, równocześnie ze spotkaniem pierwszej drużyny swój inauguracyjny mecz we własnej hali rozgrywać będą siatkarki UKS Jedynki Tarnów występujące w III Lidze. Po zwycięstwie przed tygodniem w wyjazdowym meczu z Dwójką Krynica, tym razem podopieczne trenerek Urszuli Świerczek i Beaty Wyroby czeka zdecydowanie trudniejsze zadanie. Rywalkami naszych zawodniczek będzie bowiem Poprad Stary Sącz, a więc drużyna, która od wielu lat zaliczana jest do ligowej czołówki. My jednak wierzymy, że nasze zawodniczki stać na wyrównaną walkę z mocnym rywalem i po cichu liczymy na miłą niespodziankę. Początek tego spotkania o godzinie 17:45.

 

W niedzielę z kolei pracowity dzień będą miały dwie drużyny kadetek UKS Jedynki Tarnów, które w Nowym Sączu wezmą udział w Turnieju Kwalifikacyjnym. W rywalizacji oprócz naszych drużyn wezmą zespoły Iskry Grybów, Ogniwa Piwniczna, Sandecji Nowy Sącz, Popradu Stary Sącz, Liwocz Szerzyny, Ekstrimu Gorlice i Podkarpacia Bobowa. O wynikach naszych drużyn będziemy informować.

 

 

Wykaz spotkań naszych drużyn w najbliższy weekend:


Sobota (19.10)

g.18.00: II Liga: PKCH PWSZ Tarnów – Powiatowy Park Rozwoju Wieliczka (hala PWSZ)

g.17.45: III Liga: UKS Jedynka Tarnów – Poprad Stary Sącz (hala I LO)


Niedziela (20.10)

g.9.30: Kadetki Turniej Kwalifikacyjny w Nowym Sączu (z udziałem Jedynki I Tarnów i Jedynki II Tarnów)