Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Pierwsza przegrana tarnowianek w sezonie

13.10.2013

Siatkarki występującego w 2. Lidze Kobiet PKCh PWSZ Tarnów w trzecim spotkaniu w obecnym sezonie doznały pierwszej porażki. Podopieczne trenerów Lesława Kędryny i Marka Skrobota uległy w wyjazdowym spotkaniu Ekstrimowi Gorlice 0:3 (14:25, 23:25, 16:25).

 

Zgodnie z przedmeczowymi przewidywaniami początek spotkania był bardzo wyrównany. Przy stanie 6:6 nasze zawodniczki wygrały jednak kilka kolejnych piłek uzyskując prowadzenie 10:7. Szybko zareagował na to trener Ekstrimu biorąc przerwę na żądanie. Niestety po niej na parkiecie zaczęły dominować gorliczanki. Najpierw zdobyły one aż 8 punktów z rzędu obejmując prowadzenie 15:10, a po chwili ich przewaga urosła aż do 10 oczek (22:12). Ostatecznie ta partia zakończyła się wygraną Ekstrimu 25:14.

Po nieudanym pierwszym secie do kolejnego tarnowianki podeszły mocno zmobilizowane. W efekcie od samego początku gra ponownie była wyrównana.  Jako pierwsze większą przewagę uzyskały gorliczanki przy stanie 11:8. PKCh PWSZ szybko jednak odrobiło straty, a po punktowej zagrywce Sylwii Styrkowiec nasze zawodniczki odzyskały nawet prowadzenie 16:15. W końcówce seta ponownie jednak to Ekstrim był bliższy wygranej mając jeden punkt przewagi (22:21). Niestety błędy własne naszej drużyny sprawiły, że po chwili było już 24:21 dla Ekstrimu. Tarnowianki odpowiedziały jeszcze dwoma własnymi punktami w tym asem serwisowym Inez Pfeifer. Po chwili jednak gorliczanki wygrały akcję, która dała im zwycięstwo 25:23 w drugim secie.

Niestety trzeci set był najsłabszym w wykonaniu naszej drużyny. Już na samym początku Ekstrim uzyskał prowadzenie 6:2 i w dalszej części seta stopniowo ją powiększał. Tarnowianki miały z kolei duże problemy ze skutecznym skończeniem akcji w ataku, gdyż raz za razem odbijały się od bloku rywalek. Ostatecznie Ekstrim wygrał tą partię 25:16 pieczętując sukces w całym meczu.

 

Ekstrim Gorlice – PKCh PWSZ Tarnów 3:0 (25:14, 25:23, 25:16)

PKCh PWSZ: Patrycja Lipińska, Inez Pfeifer, Sylwia Styrkowiec, Sabina Podlasek, Małgorzata Ruszel, Ewelina Dyrek, Agnieszka Brzezińska (libero) oraz Adrianna Lewandowska, Izabela Zemełka, Aleksandra Torbusińska, Adrianna Sobczak, Barbara Gębiś (libero)

 

Najwięcej punktów dla PKCh PWSZ:

Inez Pfeifer – 9

Sabina Podlasek – 4

Patrycja Lipińska – 3

Izabela Zemełka – 3

 

Punkty zdobyte blokiem – 4

Punkty bezpośrednio z zagrywki – 5

Punkty po błędach przeciwniczek – 24