Pierwsza przegrana tarnowianek w sezonie

13.10.2013

Siatkarki występującego w 2. Lidze Kobiet PKCh PWSZ Tarnów w trzecim spotkaniu w obecnym sezonie doznały pierwszej porażki. Podopieczne trenerów Lesława Kędryny i Marka Skrobota uległy w wyjazdowym spotkaniu Ekstrimowi Gorlice 0:3 (14:25, 23:25, 16:25).

Zgodnie z przedmeczowymi przewidywaniami początek spotkania był bardzo wyrównany. Przy stanie 6:6 nasze zawodniczki wygrały jednak kilka kolejnych piłek uzyskując prowadzenie 10:7. Szybko zareagował na to trener Ekstrimu biorąc przerwę na żądanie. Niestety po niej na parkiecie zaczęły dominować gorliczanki. Najpierw zdobyły one aż 8 punktów z rzędu obejmując prowadzenie 15:10, a po chwili ich przewaga urosła aż do 10 oczek (22:12). Ostatecznie ta partia zakończyła się wygraną Ekstrimu 25:14.

Po nieudanym pierwszym secie do kolejnego tarnowianki podeszły mocno zmobilizowane. W efekcie od samego początku gra ponownie była wyrównana.  Jako pierwsze większą przewagę uzyskały gorliczanki przy stanie 11:8. PKCh PWSZ szybko jednak odrobiło straty, a po punktowej zagrywce Sylwii Styrkowiec nasze zawodniczki odzyskały nawet prowadzenie 16:15. W końcówce seta ponownie jednak to Ekstrim był bliższy wygranej mając jeden punkt przewagi (22:21). Niestety błędy własne naszej drużyny sprawiły, że po chwili było już 24:21 dla Ekstrimu. Tarnowianki odpowiedziały jeszcze dwoma własnymi punktami w tym asem serwisowym Inez Pfeifer. Po chwili jednak gorliczanki wygrały akcję, która dała im zwycięstwo 25:23 w drugim secie.

Niestety trzeci set był najsłabszym w wykonaniu naszej drużyny. Już na samym początku Ekstrim uzyskał prowadzenie 6:2 i w dalszej części seta stopniowo ją powiększał. Tarnowianki miały z kolei duże problemy ze skutecznym skończeniem akcji w ataku, gdyż raz za razem odbijały się od bloku rywalek. Ostatecznie Ekstrim wygrał tą partię 25:16 pieczętując sukces w całym meczu.

Ekstrim Gorlice – PKCh PWSZ Tarnów 3:0 (25:14, 25:23, 25:16)

PKCh PWSZ: Patrycja Lipińska, Inez Pfeifer, Sylwia Styrkowiec, Sabina Podlasek, Małgorzata Ruszel, Ewelina Dyrek, Agnieszka Brzezińska (libero) oraz Adrianna Lewandowska, Izabela Zemełka, Aleksandra Torbusińska, Adrianna Sobczak, Barbara Gębiś (libero)