Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Pierwsze ligowe spotkanie w nowej hali PWSZ w Tarnowie

04.10.2013

W sobotę czeka nas duże sportowe wydarzenie w naszym mieście, jakim  pewnością będzie debiut drugoligowego zespołu PKCH PWSZ Tarnów w nowej hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Po przenosinach drużyny do największej tarnowskiej uczelni, w zespole zaszły duże zmiany. Do składu dołączyła cała grupa dziewcząt, które studiują w PWSZ i śmiało można powiedzieć, że jest to zespół złożony głównie z dziewcząt związanych na co dzień z uczelnią. Chociażby z tego względu sobotni pojedynek, będzie wydarzeniem historycznym dla PWSZ.

W pierwszym spotkaniu sezonu w roli gospodarza tarnowianki gościć będą drużynę Developresu MKS V LO Rzeszów, który z pewnością zaliczany jest do ligowej czołówki. Drużyna z Rzeszowa złożona jest z młodych dziewcząt, które co roku z powodzeniem walczą w rozgrywkach młodzieżowych na szczeblu centralnym. W ubiegłym sezonie rzeszowianki zakończyły rozgrywki w II Lidze na wysokim piątym miejscu, a przed obecnymi rozgrywkami zostały jeszcze dodatkowo wzmocnione kilkoma zawodniczkami. W przedsezonowym sparingu rozegranym w Rzeszowie Developres MKS V LO Rzeszów pokonał naszą drużyną 3:1, jednak wszystkie sety tego spotkania były bardzo wyrównane i równie dobrze mogły się zakończyć zwycięstwem naszej drużyny. Ponadto, co pokazał mecz w Tomaszovie Lubelskim, spotkania towarzyskie, a pojedynki ligowe to dwie różne rzeczy i z pewnością nie można do ich wyników przykładać wielkiej wagi.

Tarnowianki od wtorku przygotowują się do tego pojedynku bardzo solidnie. Podopieczne trenerów Leszka Kędryny i Marka Skrobota po wyjazdowym zwycięstwie z Tomasovią są głodne kolejnych sukcesów i zapowiadają, że zrobią wszystko, by przedłużyć swoją passę wygranych. Chcą to osiągnąć tym bardziej, że dla wielu z nich będzie to pierwszy występ przed tarnowską publicznością i będą chciały zrobić wszystko, by zaprezentować się jej z jak najlepszej strony.

Mocny rywal oraz duża motywacja siatkarek PKCH PWSZ zapowiada bardzo duże emocje w hali PWSZ przy ulicy Mickiewicza 8, dlatego bardzo gorąco wszystkich zapraszamy do wizyty w hali i uczestnictwa w tym siatkarskim święcie. Początek spotkania zaplanowany jest na sobotę na godzinę 18.