Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Zwycięska inauguracja!

28.09.2013

Pokonując w wyjazdowym meczu Tomasovię Tomaszów Lubelski 3:2 (25:23, 19:25, 25:23, 26:28, 15:6) siatkarki PKCh PWSZ Tarnów udanie zainaugurowały sezon 2013/2014.

 

Podopieczne trenerów Leszka Kędryny i Marka Skrobota podeszły do tego meczu mocno zmobilizowane. Tarnowianki chciały bowiem nie tylko pokazać się z dobrej strony w pierwszym spotkaniu sezonu, ale również zrewanżować się siatkarkom Tomasovii za dwie dotychczasowe porażki w meczach sparingowych. Już pierwszy set pojedynku pokazał, że siatkarki PKCh PWSZ przyjechały do Tomaszowa po zwycięstwo. Po wyrównanej walce przez całą partię, w końcówce nasze zawodniczki zagrały dokładniej w ataku, dzięki czemu zakończyły tego seta zwycięstwem 25:23.

Po zmianie stron do głosu doszły jednak gospodynie, które w decydujących momentach drugiej partii uzyskały przewagę, a która pozwoliła im pewnie wygrać kolejnego seta 25:19 i tym samym doprowadzić do wyrównania w całym meczu.

Trzecia partia pojedynku ponownie była wyrównana. Tarnowianki grając dobrze w obronie oraz popełniając mniej błędów w ataku, w końcówce seta cały czas miały kilkupunktowe prowadzenie. Ta minimalna przewaga utrzymała się do końca seta, którego PKCh PWSZ zwyciężyło 25:23.

Sporo emocji wzbudziła czwarta partia spotkania, w której Tomasovia za wszelką cenę chciała zwyciężyć, aby przedłużyć swoje szanse na wygraną w meczu. Tarnowianki nie zamierzały jednak ułatwiać rywalkom zadania. W efekcie przez cały set toczyła się zacięta walka. W końcówce nasze zawodniczki miały sporą szansę na odniesienie zwycięstwa, jednak ostatecznie to Tomasovia wygrała na przewagi 28:26, ponownie wyrównując stan meczu i tym samym doprowadzając do tie-breaka.

W nim nasze zawodniczki były już bezkonkurencyjne. Niemal od samego początku przewaga PKCh PWSZ byłą bezdyskusyjna, o czym najlepiej świadczy końcowy rezultat tej części meczu 15:6. Tym samym tarnowianki odniosły pierwsze zwycięstwo w sezonie, które miejmy nadzieję jest dobrym prognostykiem przed dalszą częścią rozgrywek.

 

 

Tomasovia Tomaszów Lubelski – PKCh PWSZ Tarnów 2:3 (23:25, 25:19, 23:25, 28:26, 6:15)

PKCh PWSZ: Patrycja Lipińska, Inez Pfeifer, Sylwia Styrkowiec, Sabina Podlasek, Małgorzata Ruszel, Ewelina Dyrek, Agnieszka Brzezińska (libero) oraz Barbara Gębiś (libero), Izabela Zemełka, Aleksandra Torbusińska, Adrianna Lewandowska, Adrianna Sobczak.