Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Dwa zwycięstwa PKCH PWSZ na początek play-out

07.04.2013

Siatkarki PKCH PWSZ Tarnów w stu procentach wykonały założony plan na miniony weekend. Podopieczne trenera Lesława Kędryny dwukrotnie pewnie pokonały we własnej hali Dalin Myślenice po 3:0 i są już tylko o krok od zapewnienia sobie utrzymania w 2. Lidze.

 

Pierwsze spotkanie siatkarki PKCH PWSZ rozpoczęły bardzo nerwowo. Własne proste błędy naszych zawodniczek sprawiły, że Dalin objął prowadzenie 6:3. Tarnowianki dzięki dobrej zagrywce szybko odrobiły jednak straty i już przy stanie 8:7 to nasze zawodniczki pierwszy raz wyszły na prowadzenie. Chwilę później jednak ponownie Dalin wygrywał 11:10. W tym momencie serię swoich udanych ataków rozpoczęła jednak Sabina Podlasek. To głównie dzięki jej zagraniom PKCH PWSZ zdobyło aż 5 punktów z rzędu wychodząc na prowadzenie 15:11. Gdy wydawało się, że tarnowianki spokojnie utrzymają przewagę do końca seta, chwilę później przy zagrywce Moniki Szlachetki rywalki doprowadziły do remisu 19:19. Nasze zawodniczki odpowiedziały jednak serią trzech swoich zdobytych punktów, a w końcówce spokojnie kontrolowały wynik zwyciężając pierwszą partię 25:21.

Wygrany pierwszy set wprowadził nieco spokoju w szeregi tarnowskiej drużyny, w efekcie czego w drugiej partii siatkarki PKCH PWSZ grały zdecydowanie dokładniej i od samego początku zdecydowanie przeważały. Wprawdzie jeszcze przy stanie 5:5 mieliśmy remis, jednak już chwilę później po udanych akcjach zarówno w ataku, jak i w polu zagrywki Alicji Warchoł, PKCH PWSZ prowadziło już 14:6. Mając tak wysoką przewagę tarnowianki nie dały rywalkom dojść do głosu i pewnie zwyciężyły tą część meczu 25:16.

Po dwóch wygranych setach nasze zawodniczki zbyt szybko uwierzyły jednak w końcowy sukces, przez co na początku trzeciej partii niespodziewanie to Dalin zaczął dyktować warunki gry. Przyjezdne zdobyły pierwsze cztery punkty w tej części meczu i prowadzenie utrzymywały aż do stanu 12:9. Wtedy to seria punktów siatkarek PKCH PWSZ, wśród których w roli głównej ponownie wystąpiły Sabina Podlasek i Alicja Warchoł, sprawiła, że nasze zawodniczki nie tylko odrobiły straty ale i wyszły na prowadzenie 13:12. Niestety, jak się okazało tylko na chwilę. W kolejnych akcjach Dalin ponownie nie popełniał błędów, przez co siatkarki tego klubu odzyskały trzypunktową przewagę (16:13). Od stanu 17:14 tarnowianki ponownie jednak pokazały, że potrafią grać na wysokim poziomie. Tym razem kluczowy okazał się blok naszej drużyny. Seria udanych zagrań PKCH PWSZ właśnie tym elementem sprawiła, że przy stanie 19:17 to właśnie nasze zawodniczki były na prowadzeniu. Dalin nie dał za wygraną i najpierw doprowadził do remisu przy wyniku 20:20, a chwilę później nawet prowadził 23:21. Końcówka seta należała jednak do siatkarek PKCH PWSZ, które najpierw przy wyniku 24:23 wybroniły piłkę setową, by następnie zakończyć partię swoim zwycięstwem 27:25. Tym samym wygrywając cały mecz 3:0 tarnowianki wykonały pierwszy krok w kierunku zapewnienia sobie utrzymania w 2. Lidze.

 

PKCH PWSZ Tarnów – Dalin Myślenice 3:0 (25:21, 25:16, 27:25)

PKCH PWSZ: Młocek M., Hajduk M. (kapitan), Styrkowiec S., Podlasek S., Warchoł A., Leszek A., Szubart K. (libero), Gębiś B. (libero) oraz Wyroba W., Ruszel M., Kutyła K.

 

Najwięcej punktów dla PKCH PWSZ:

Sabina Podlasek – 18

Alicja Warchoł – 15

Alicja Leszek – 10

 

Punkty zdobyte blokiem – 11

Punkty z zagrywki – 11

Punkty po błędach przeciwnika – 17

 

 

W drugim spotkaniu tych drużyn rozegranym w miniony weekend tarnowianki, w odróżnieniu od pierwszego starcia, od samego początku zdecydowanie przeważały. W naszej drużynie dobrze funkcjonowały blok i zagrywka, z kolei w ataku dobrze spisywała się Sabina Podlasek. W efekcie PKCH PWSZ już na początku wypracowało sobie prowadzenie 6:4, które w dalszej części spokojnie powiększało. Wprawdzie Dalin momentami starał się nawiązać wyrównaną walkę z naszą drużyną, jednak nie zmieniło to faktu, że na tablicy wyników pojawiały się rezultaty 10:6, 14:9, 19:13, 23:14 korzystne dla zespołu z Tarnowa. Ostatecznie pierwsza partia zakończyła się pewną wygraną PKCH PWSZ 25:16.

Jeśli jednak ktoś liczył, że spotkanie to będzie miało jednostronny charakter, bardzo szybko musiał zweryfikować swoje oczekiwania. Już początek drugiej partii pokazał bowiem, że Dalin nie zamierza się poddawać bez walki. W efekcie to właśnie siatkarki z Myślenic zdobyły pierwsze trzy punkty w tej części meczu. Tarnowianki szybko odpowiedziały jednak czterema swoimi „oczkami” obejmując prowadzenie 4:3. Wyrównana walka niemal punkt za punkt toczyła się do stanu 10:9 dla PKCH PWSZ. Wtedy to po serii udanych zagrywek Dalinu i błędach w przyjęciu tarnowianek, przyjezdne objęły prowadzenie aż 14:10. Przerwa na żądanie dla  trenera Lesława Kędryny wprawdzie przyniosła pożądany efekt, gdyż nasze zawodniczki szybko odrobiły straty i uzyskały nawet dwa punkty przewagi (17:15), jednak kolejna seria punktowa Dalinu sprawiła, że w końcówce myśleniczanki prowadziły 19:17, a chwilę później 21:19. W decydującym momencie nasze zawodniczki włączyły jednak „drugi bieg”, dzięki czemu ostatni fragment tego seta zwyciężyły aż 6:1, co dało wygraną w całej partii 25:22. Wynik meczu w tym momencie wynosił 2:0 dla PKCH PWSZ.

Na trzeciego seta, podobnie jak to miało miejsce w pierwszym meczu, tarnowianki wyszły jednak za bardzo rozluźnione. W efekcie początek tej partii ponownie lepiej rozpoczęły siatkarki Dalinu, które prowadziły 3:1, a chwilę później nawet 9:5 oraz 12:7. Dominacja przyjezdnych trwała do stanu 16:11, kiedy to w polu zagrywki w naszej drużynie stanęła Małgorzata Hajduk. Seria udanych zagrań tej zawodniczki, w tym dwa asy serwisowe, sprawiły, że PKCH PWSZ nie tylko odrobiło straty, ale i wyszło na prowadzenie 17:16. W kolejnych akcjach zespoły zdobywały punkty seriami. Najpierw trzy akcje z rzędu zwyciężył Dalin doprowadzając do wyniku 19:17, by za chwilę tarnowianki wyrównały (19:19). Kolejne aż cztery punkty ponownie padły jednak łupem myśleniczanek, które objęły prowadzenie 23:19. Chwilę później przyjezdne prowadziły nawet 24:21, jednak końcówka tego seta była w wykonaniu tarnowianek fenomenalna. Nasze zawodniczki najpierw obroniły trzy piłki setowe, by następnie kontynuując swoją serię punktów zwyciężyć 26:24.

 

PKCH PWSZ Tarnów – Dalin Myślenice 3:0 (25:16, 25:22, 26:24)

PKCH PWSZ: Młocek M., Hajduk M. (kapitan), Styrkowiec S., Podlasek S., Warchoł A., Leszek A., Szubart K. (libero), Gębiś B. (libero) oraz Wójcik N., Wyroba W., Ruszel M., Kutyła K.

 

Najwięcej punktów dla PKCH PWSZ:

Alicja Warchoł – 13

Sylwia Styrkowiec – 9

Sabina Podlasek – 9

Alicja Leszek – 9

 

Punkty zdobyte blokiem – 12

Punkty z zagrywki – 9

Punkty po błędach przeciwnika – 22