Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Przegrana 1:3 na koniec rundy

17.03.2013

W rozegranym w dniu wczorajszym ostatnim meczu sezonu zasadniczego II Ligi Siatkarek zawodniczki PKCH PWSZ Tarnów uległy we własnej hali walczącej o awans do I Ligi Szóstce Black Red White Biłgoraj 1:3. W spotkaniu tym tarnowianki pokazały jednak dobrą grę i wolę walki, co pozwala z optymizmem czekać na spotkania fazy play-out.

 

Pierwszy set nie zaczął się po myśli tarnowianek, które miały duże problemy z przyjęciem mocnej zagrywki z wyskoku rywalek. W efekcie Szóstka Black Red White szybko objęła prowadzenie 7:1. Na szczęście zawodniczki PKCH PWSZ szybko opanowały sytuację i po udanych atakach Sabiny Podlasek oraz blokach Małgorzaty Hajduk zmniejszyły straty do rywalek do zaledwie jednego punktu (7:8). Niestety był to tylko chwilowy zryw naszych siatkarek, gdyż już chwilę później rywalki zdobyły aż cztery punkty z rzędu powiększając prowadzenie do stanu 15:9. Końcówka tego seta nie przyniosła już emocji i ta część meczu zakończyła się wygraną Szóstki Black Red White 25:18.

W drugiej partii ponownie to zawodniczki z Biłgoraju od samego początku dyktowały warunki gry, dzięki czemu szybko objęły prowadzenie aż 12:5. W tym momencie popis dobrej gry dała jednak Natalia Wójcik, która zdecydowanie była największą pozytywną niespodzianką w naszej drużynie w tym spotkaniu. Zawodniczka, która w dotychczasowych meczach praktycznie nie pojawiała się na parkiecie, w tym starciu była jedną z kluczowych postaci raz za razem kończąc akcje PKCH PWSZ udanymi  atakami. W efekcie tarnowianki doprowadziły do remisu już przy stanie 15:15. Niestety po czasie na żądanie dla trenera Szóstki przyjezdne zdobyły cztery punkty z rzędu odzyskując bezpieczne prowadzenie, które jak się później okazało utrzymały do końca tego seta. Druga partia zakończyła się wynikiem 25:19 dla Szóstki Black Red White.

Już drugi set pokazał, że PKCH PWSZ stać na wyrównaną walkę z faworyzowanym rywalek, jednak popis dobrej gry tarnowianki dały dopiero w trzecim secie. Bardzo dobra zagrywka oraz przyzwoite przyjęcie sprawiło, że nasze zawodniczki już na początku tej partii wyszły na prowadzenie 11:3. Rywalki wprawdzie starały się odrabiać straty, jednak w tej części meczu oprócz skutecznych Sabiny Podlasek i Natalii Wójcik w naszej drużynie w ataku nie myliła się Alicja Warchoł. W efekcie PKCH PWSZ cały czas utrzymywało prowadzenie w okolicy dziesięciu punktów i ostatecznie zwyciężyło tą partię aż 25:15.

Na początku kolejnego seta mimo wyrównanej gry zespoły zdobywały punkty seriami. I tak najpierw Szóstka prowadziła 4:1, by chwilę później było już tylko 5:4. Kolejne trzy oczka zdobyły przyjezdne, by po chwili na tablicy wyników był remis 9:9. Tak było do stanu 16:14 dla Szóstki, kiedy to tarnowskiej drużynie przytrafił się przestój. Nasze zawodniczki popełniły kilka błędów w przyjęciu, a ataki naszych zawodniczek raz za razem wybraniały rywalki. W efekcie już chwilę później było aż 19:15 dla Szóstki Black Red White. Tarnowianki próbowały jeszcze odrabiać starty, jednak Szóstka widząc szansę na zakończenie meczu w tym secie, nie pozwoliła naszym zawodniczkom na to i ostatecznie wygrała 25:18, pieczętując tym samym swój sukces w całym meczu.

Podsumowując występ naszych zawodniczek z pewnością stwierdzić należy, że zmiany, jakie zaszły w ostatnim czasie z pewnością dobrze rokują na przyszłość. Tarnowianki grały bowiem momentami ciekawą i widowiskową siatkówkę. Oczywiście przed fazą play-out przed naszymi zawodniczkami jeszcze dużo pracy, jednak jeśli nasze siatkarki w rywalizacji z Dalinem Myślenice zagrają tak, jak w meczu z Szóstką Black Red White, to o wynik ten rywalizacji możemy być spokojni.

 

 

PKCH PWSZ Tarnów – Szóstka Black Red White Biłgoraj 1:3 (18:25, 19:25, 25:15, 18:25)

PKCH PWSZ: Młocek Małgorzata, Warchoł Alicja, Hajduk Małgorzata (kapitan), Podlasek Sabina, Kutyła Katarzyna, Leszek Alicja, Szubart Klaudia (libero) oraz Wójcik Natalia, Styrkowiec Sylwia, Wyroba Weronika, Gębiś Barbara (libero), Ruszel Małgorzata.

 

Najwięcej punktów dla PKCH PWSZ:

Sabina Podlasek – 15

Natalia Wójcik – 12

Małgorzata Hajduk – 11

 

Punkty zdobyte blokiem – 10

Punkty z zagrywki – 10

Punkty po błędach przeciwniczek – 21