Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Nadal niepokonane!!!

28.02.2013

Trzynaste zwycięstwo w swoim trzynastym meczu w obecnym sezonie odniosły w dniu dzisiejszym siatkarki Jedynki II Tarnów występujące w IV Lidze Kobiet. Podopieczne trenerek Urszuli Świerczek i Beaty Wyroby pokonały we własnej hali Gryfa Brzesko 3:0 i potrzebują już tylko jednej wygranej, by zakończyć całe rozgrywki bez porażki!

 

Mecz z Gryfem rozpoczął się po myśli tarnowianek, które bardzo szybko i bez większych problemów objęły prowadzenie 11:2. Chwilę później Jedynka miała nawet trzynaście punktów przewagi (17:4), jednak tak duża różnica między zespołami wprowadziła rozluźnienie w szeregi gospodyń, co bez wahania wykorzystał Gryf. Po serii udanych akcji tej drużyny było już tylko 19:11 dla Jedynki. W końcówce seta nasze zawodniczki nie dały już jednak odebrać sobie zwycięstwa z rąk i pewnie wygrały pierwszą partię 25:16.

W drugiej niespodziewanie początek należał do przyjezdnych, które wykorzystały błędy w przyjęciu naszego zespołu i w efekcie prowadziły już nawet 10:4. Jedynka szybko jednak odrobiła te straty, a kluczem do tego była trudna zagrywka w wykonaniu naszej drużyny. Serie punktów zdobytych przy podaniu Joanny Ryczek oraz Moniki Cichoń sprawiły, że tarnowianki nie tylko odrobiły straty, ale i wyszły na prowadzenie 18:14. Wprawdzie Gryf odpowiedział trzema swoimi punktami z rzędu, jednak końcówka tego seta należała do Jedynki, która wygrała go 25:20.

W trzeciej partii wielkich emocji już nie było. Wprawdzie na początku Gryf starał się jeszcze nawiązać wyrównaną walkę z naszym zespołem, jednak od stanu 10:7 to tarnowianki całkowicie dominowały. Ponownie kluczowa okazała się zagrywka. Najpierw przy podaniu Agnieszki Kozioł Jedynka zdobyła aż dziesięć punktów z rzędu (z czego cztery asy serwisowe). W ten sposób nasze zawodniczki wyszły na prowadzenie 20:7. Chwilę później całe spotkanie także zakończył punkt zdobyty bezpośrednio z zagrywki przez Weronikę Wyrobę. Ostatecznie ta część meczu zakończyła się wynikiem 25:10, a całe spotkanie Jedynka wygrała 3:0.

W najbliższą sobotę naszą czwartoligową drużynę czeka już ostatnie spotkanie w obecnym sezonie. Na wyjeździe tarnowianki rywalizować będą z Grunwaldem Chełmek i jeśli zwyciężą zakończą cały sezon z kompletem zwycięstw. Początek tego spotkania o godzinie 17.

 

 

Jedynka II Tarnów – Gryf Brzesko 3:0 (25:16, 25:20, 25:10)

Jedynka: Magdalena Kosałka, Magdalena Szczurek, Weronika Wyroba, Ewa Stolarz, Justyna Słomska, Agnieszka Kozioł, Barbara Gebiś (libero) oraz Monika Cichoń, Kinga Plebanek, Joanna Ryczek, Katarzyna Borczuch, Karolina Łącka.

 

Najwięcej punktów dla Jedynki:

Justyna Słomska – 11

Agnieszka Kozioł – 10

Magdalena Kosałka – 6

 

Punkty z zagrywki – 13

Punkty blokiem – 8

Punkty po błędach przeciwniczek – 26