Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Tarnowianki przegrywają w Nowym Sączu

23.02.2013

W dniu dzisiejszym siatkarki PKCH PWSZ Tarnów uległy w wyjazdowym meczu Sandecji Nowy Sącz 0:3. Niestety porażka ta sprawia, że w kolejnych spotkaniach naszym zawodniczkom pozostała już jedynie walka o ósme miejsce w lidze.

 

Już początek meczu nie ułożył się po myśli podopiecznych trenera Bogdana Dudka, które po pierwszych akcjach przegrywały już 3:8. Mocniejsza zagrywka PKCH PWSZ sprawiła jednak, że nasze zawodniczki zaczęły punkt po punkcie odrabiać straty. Już przy stanie 9:9 mieliśmy remis, a chwilę później tarnowianki objęły pierwsze prowadzenie w meczu (11:10). Od tego momentu rozpoczęła się gra punkt za punkt z obu stron. W tym fragmencie meczu w naszym zespole wyróżniały się Sabina Podlasek oraz Alicja Warchoł, które raz za razem skutecznie kończyły ataki PKCH PWSZ. W końcówce seta było 22:20 dla tarnowianek, jednak po przerwie na żądanie dla trenera Sandecji drużyna ta zdobyła trzy punkty z rzędu obejmując prowadzenie. Chwilę później przy wyniku 24:23 gospodynie miały pierwszą piłkę setową, którą PKCH PWSZ jednak obroniło. Niestety przy stanie 25:24 sztuka ta już się nie udała i Sandecja zdobywając punkt prosto z zagrywki zakończyła pierwszego seta zwycięstwem 26:24.

Kolejna partia rozpoczęła się jednak po myśli naszej drużyny, która po skutecznych blokach Małgorzaty Hajduk i Małgorzaty Młocek prowadziła już nawet 11:6. Niestety kolejne cztery punkty, z czego aż trzy po asach serwisowych, zdobyła Sandecja niemal w całości odrabiając straty. Jak się później okazało od tego momentu gra naszej drużyny całkowicie się załamała. Brak kończącego ataku przy dobrej grze w obronie rywalek sprawiły, że Sandecja na pierwsze prowadzenie w tym secie wyszła przy stanie 14:13, a w końcówce partii prowadziła już nawet 20:17. Przerwa na żądanie dla trenera tarnowianek także nie przyniosła efektu i ostatecznie ten set zakończył się zwycięstwem Sandecji 25:20.

Niestety kolejną część meczu ustawił już jej początek, po którym Sandecja prowadziła aż 10:3. PKCH PWSZ wprawdzie jeszcze zmniejszyło straty do stanu 10:14, jednak to było wszystko, na co tego dnia stać było naszą drużynę. W dalszej części seta gospodynie całkowicie dominowały i ostatecznie zwyciężyły aż 25:14.  Tym samym całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sandecji 3:0, która może już być spokojna co najmniej siódmego miejsca w lidze.

 

 

 

Sandecja Nowy Sącz – PKCH PWSZ Tarnów 3:0 (26:24, 25:20, 25:14)

PKCH PWSZ: Młocek Małgorzata, Warchoł Alicja, Hajduk Małgorzata (kapitan), Podlasek Sabina, Kutyła Katarzyna, Leszek Alicja, Szubart Klaudia (libero) oraz Ruszel Małgorzata, Wójcik Natalia, Wyroba Weronika, Styrkowiec Sylwia, Jachym Paulina (libero).

 

Najwięcej punktów dla PKCH PWSZ:

Sabina Podlasek – 12

Alicja Leszek – 9

Małgorzata Młocek – 4

 

Punkty zdobyte blokiem – 3

Punkty z zagrywki – 4

Punkty po błędach przeciwnika – 23