Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Drugie miejsce PKCh PWSZ Jedynki na turnieju w Biłgoraju

10.09.2012

Siatkarki PKCh PWSZ Jedynki Tarnów w dniach 7-8 września wzięły udział w Turnieju Siatkówki „Sitogród 2012”, który rozgrywany był w Biłgoraju. Początkowo w rywalizacji udział miały wziąć 4 zespoły, jednak ostatecznie drużyna z Gliwic zrezygnowała z przyjazdu i tym samym oprócz naszych zawodniczek na parkiecie mogliśmy obserwować jedynie zespoły Szóstki Biłgoraj i Tomasovii Tomaszów Lubelski.


 W pierwszym meczu turnieju zagrały właśnie wspomniane dwie drużyny. Spotkanie to zakończyło się pewnym zwycięstwem gospodyń turnieju 3:0, co potwierdziło ich aspiracje na nadchodzący sezon, jakimi jest awans do 1. Ligi. W drugim spotkaniu dnia naprzeciw siebie stanęły PKCh PWSZ Jedynka oraz Tomasovia Tomaszów Lubelski. W pojedynku tym po ładnej i zaciętej grze ostatecznie lepsze okazały się tarnowianki, które zwyciężyły dopiero w tie-breaku. Ostatnim meczem dnia było spotkanie pomiędzy naszymi zawodniczkami a Szóstką Biłgoraj. Pojedynek ten od początku przebiegał pod dyktando gospodyń, jednak nasza drużyna ambitnie starała się walczyć z faworyzowanym rywalem. Wprawdzie końcowy wynik o tym nie świadczy (3:0 dla Szóstki), ale tarnowianki zagrały przyzwoite spotkanie, momentami grając z gospodyniami jak równy z równym. Tym samym po pierwszym dniu turnieju na pierwszym miejscu w tabeli uplasowały się zawodniczki Szóstki Biłgoraj, na drugim PKCh PWSZ Jedynka Tarnów, natomiast bez zwycięstwa pozostawały zawodniczki Tomasovii.

W drugim dniu wszystkie drużyny miały jednak okazję do rewanżu. Pierwsze dwa spotkania ponownie zakończyły się porażkami Tomasovii, która najpierw uległa Szóstce 0:3, a później mimo zaciętej gry przegrała z PKCh PWSZ Jedynką 2:3. W ostatnim meczu turnieju spotkały się ponownie tarnowianki oraz drużyna z Biłgoraja. Tym razem pojedynek tych zaspołów od początku był wyrównany i kto wie jak by się zakończył, gdyby nie kontuzja jednej z liderek PKCh PWSZ Jedynki Małgorzaty Hajduk. Bez niej oraz bez Sylwii Styrkowiec, która dołączy do zespołu dopiero od najbliższego tygodnia , tarnowianki miały zbyt duże problemy na pozycji środkowych, co bez problemu wykorzystały gospodynie zwyciężając 3:0.

Ostatecznie PKCh PWSZ Jedynka zakończyła rywalizację na drugim miejscu. Turniej ten był jednak bardzo pożyteczny ze względów szkoleniowych, gdyż pokazał, w jakich elementach nasza drużyna ma jeszcze sporo do poprawienia. Pozostaje mieć nadzieję, że mankamenty uda się szybko wyeliminować i za tydzień z turnieju w Wieliczce nasz zespół wróci już z kompletem zwycięstw.

 

Wyniki poszczególnych spotkań:

piątek:
Szóstka Biłgoraj – Tomasovia Tomaszów Lub. 3:0
Tomasovia Tomaszów Lub. – PKCh PWSZ Jedynka Tarnów 2:3
Szóstka Biłgoraj – PKCh PWSZ Jedynka Tarnów 3:0

sobota:
Szóstka Biłgoraj – Tomasovia Tomaszów Lub. 3:0
Tomasovia Tomaszów Lub. – PKCh PWSZ Jedynka Tarnów 2:3
Szóstka Biłgoraj – PKCh PWSZ Jedynka Tarnów 3:0

 

Końcowa tabela Turnieju:

1. Szóstka Biłgoraj – 12pkt
2. PKCh PWSZ Jedynka Tarnów – 4pkt
3. Tomasovia Tomaszów Lub. – 2pkt