Jedynka II Tarnów pewna awansu do III Ligi!!!!

18.02.2013

Pokonując w dniu dzisiejszym w wyjazdowym spotkaniu MKS Ryglice siatkarki Jedynki II Tarnów występujące na parkietach IV Ligi, na trzy kolejki przed końcem sezonu, zapewniły sobie pierwsze miejsce w tabeli i tym samym awans na wyższy szczebel rozgrywek.

Dzisiejsze zwycięstwo wbrew pozorom nie przyszło jednak naszej drużynie łatwo. Tarnowianki zmęczone trzydniowym turniejem w Dąbrowie Górniczej wyraźnie miały większą ochotę na odpoczynek, niż na kolejny mecz. Już na początku pojedynku wykorzystały to gospodynie, które gównie dzięki dobrej grze w obronie prowadziły najpierw 3:0, a chwile później 8:7. W tym momencie w polu zagrywki po stronie Jedynki stanęła Monika Cichoń - zdecydowanie najlepsza zawodniczka w tym spotkaniu w naszym zespole. To przy jej podaniu tarnowianki zdobyły aż sześć punktów z rzędu obejmując bezpieczne prowadzenie 13:8. Pięciopunktowa przewaga Jedynki pokazywała się w tym secie na tablicy wyników jeszcze kilkukrotnie, jednak ostatecznie dzięki kolejnej serii punktowej w końcówce nasza drużyna zwyciężyła pierwszą część meczu 25:15.

W drugiej ponownie początek należał do MKSu Ryglice, który prowadził już 4:1. Tarnowianki dzięki trudnej zagrywce szybko odrobiły jednak straty i uzyskały kilka punktów przewagi. Gospodynie spotkania nie zamierzały się jednak poddawać i po serii błędów naszych siatkarek w środkowej części seta, na tablicy wyników pojawił się rezultat 13:13. Ponownie jednak w decydującym fragmencie partii bardziej doświadczone tarnowianki, w odróżnieniu od rywalek, nie miały problemu ze skutecznym skończeniem swoich ataków, dzięki czemu wygrały tego seta 25:20 i objęły prowadzenie w całym meczu 2:0.

Gdy na początku trzeciej części meczu, po udanych atakach wprowadzonej na boisko Agnieszki Kozioł, Jedynka objęła prowadzenie 6:3, stało się jasne, że tarnowianki tego meczu nie przegrają. Wprawdzie ambitnie walczący MKS Ryglice doprowadził jeszcze do remisu 7:7, jednak kolejnych aż siedem punktów zdobyły siatkarki Jedynki odbierając chęci do gry rywalkom. W efekcie przewaga naszej drużyny w końcówce jeszcze wzrosła i trzecia partia zakończyła się wysoką wygraną Jedynki 25:12. Cały mecz z kolei tarnowianki wygrały 3:0, dzięki czemu już dziś mogły cieszyć się z wywalczonego awansu.

MKS Ryglice – Jedynka II Tarnów 0:3 (15:25, 20:25, 12:25)

Jedynka: Monika Cichoń, Kinga Plebanek, Joanna Tadel, Weronika Wyroba (kpt), Ewa Stolarz, Justyna Słomska, Barbara Gębiś (libero) oraz Karolina Łącka, Agnieszka Kozioł.