Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Seria porażek zakończona!!!

09.02.2013

W zakończonym niedawno meczu siatkarki PKCH PWSZ Tarnów pewnie pokonały we własnej hali Dalin Myślenice 3:0. Zwyciężając tarnowianki nie tylko przerwały serię ośmiu porażek z rzędu, ale także powróciły na siódme miejsce w tabeli dające spokojne utrzymanie w lidze.

 

Podopieczne trenera Bogdana Dudka zagrały w tym spotkaniu tak, jak wszyscy życzylibyśmy sobie, aby grały w każdym meczu. Dobre przyjęcie zagrywki rywalek oraz skuteczne ataki skrzydłowych sprawiły, że nasza drużyna szybko objęła prowadzenie 8:5. Gdy w środkowej części seta kilkukrotnie punkowo zablokowała rywalki Małgorzata Hajduk prowadzenie PKCH PWSZ Tarnów wzrosło nawet do stanu 19:8. Taka przewaga wystarczyła, by spokojnie wygrać pierwszego seta 25:16 i udanie rozpocząć mecz.

Drugą partię tarnowianki zaczęły od swojego prowadzenia 5:1, jednak rywalki bardzo szybko odrobiły straty najpierw doprowadzając do remisu 5:5, a następnie objęły nawet prowadzenie 11:9. Minimalna przewaga Dalinu utrzymywała się do momentu, gdy w polu zagrywki pojawiła się Sabina Podlasek. Jej podania z wyskoku sprawiały olbrzymie problemy rywalkom, dzięki czemu tarnowianki zdobyły cztery punkty z rzędu wychodząc na prowadzenie 18:15. Przy wyniku 21:18 dla PKCH PWSZ wydawało się, że nasze zawodniczki pewnie wygrają kolejną partię, jednak proste błędy tarnowianek sprawiły, że rywali wyrównały przy stanie 22:22. Przy wyniku 25:24 Dalin miał nawet piłkę setową, jednak w końcówce partii nasze zawodniczki grały dobrze w obronie, z kolei w ataku nie myliły się Katarzyna Kutyła i Alicja Warchoł. W efekcie tarnowianki najpierw wybroniły się w trudnej sytuacji, a następnie zdobywając dwa punkty z rzędu wygrały drugiego seta 28:26.

Ostatnia partia to całkowita dominacja naszych zawodniczek, z których wyraźnie zeszłą już trema. Bardzo dobra gra w polu zagrywki (5 punktów bezpośrednio z zagrywki tylko w tej partii) oraz swobodna w ataku sprawiały, że grę naszego zespołu oglądało się z prawdziwą przyjemnością. Podobnie jak w całym meczu, tak i w tym secie nie do zatrzymania w atakach z obejścia była Alicja Leszek. W efekcie przewaga tarnowianek bardzo szybko rosła i wynosiła najpierw 16:7, a chwilę później 22:10. Ostatecznie ta część meczu zakończyła się zwycięstwem PKCH PWSZ 25:11, a najlepszym podsumowaniem całego spotkania był as serwisowy Sabiny Podlasek przy piłce meczowej.

Wygrywając, PKCH PWSZ awansowało na siódme miejsce w tabeli, jednak walka uniknięcie udziału w play-out nie jest jeszcze zakończona. Kluczowym w tej kwestii będzie kolejne spotkanie naszych zawodniczek, które za dwa tygodnie w Nowym Sączu rywalizować będą z Sandecją. Można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że drużyna, która wygra to spotkanie zakończy rozgrywki na siódmym miejscu, dlatego teraz nasze zawodniczki muszą solidnie przepracować najbliższe dwa tygodnie, aby w Nowym Sączu zagrać podobnie, jak w meczu z Dalinem.

 

PKCH PWSZ Tarnów – Dalin Myślenice 3:0 (25:16, 28:26, 25:11)

PKCH PWSZ: Małgorzata Młocek, Alicja Warchoł, Małgorzata Hajduk (kapitan), Sylwia Styrkowiec, Katarzyna Kutyła, Alicja Leszek, Klaudia Szubart (libero) oraz Sabina Podlasek, Natalia Wójcik, Weronika Wyroba, Małgorzata Ruszel, Paulina Jachym (libero).

 

Najwięcej punktów dla PKCH PWSZ:

Alicja Warchoł – 13

Alicja Leszek – 11

Małgorzata Hajduk – 10

Katarzyna Kutyła – 10

 

Punkty zdobyte blokiem – 6

Punkty z zagrywki – 11

Punkty po błędach przeciwnika – 19