Pewne zwycięstwo PKCh Jedynki w rewanżu

06.09.2012

Pierwsze zwycięstwo w okresie przygotowawczym odniosły w dniu wczorajszym siatkarki PKCh Jedynki Tarnów. W wyjazdowym spotkaniu z Sandecją Nowy Sącz, będącym rewanżem za piątkowy mecz w Tarnowie, podopieczne trenera Bogdana Dudka pewnie wygrały 3:1.

W porównaniu z pierwszym meczem tych drużyn w wyjściowym składzie PKCh Jedynki zaszła jedna zmiana. Aleksandrę Stachowicz na rozegraniu zastąpiła Małgorzata Młocek. Zmiana ta okazała się strzałem w dziesiątkę, gdyż od samego początku to tarnowianki dyktowały warunki gry w tym meczu. Zarówno pierwszy, jak i drugi set zakończyły się wysokimi zwycięstwami naszej drużyny do 13 i do 16. Łatwe wygrane wprowadziły jednak nieco rozluźnienia w szeregi naszej drużyny, w efekcie czego na początku trzeciej partii gospodynie uzyskały kilkupunktową przewagę. Po nieudanym początku PKCh Jedynka rzuciła się do odrabiania strat, jednak dobra gra Sandecji w połączeniu z brakiem szczęścia naszej drużyny sprawiły, że ta część meczu zakończyła się wygraną gospodyń 25:17. W ostatnim secie tarnowianki powróciły jednak do stylu gry prezentowanego na początku spotkania, dzięki czemu pewnie zwyciężyły 25:19, potwierdzając w ten sposób rosnącą z dnia na dzień formę.

Miejmy nadzieję, że PKCh Jedynka formę tą zaprezentuje również w nadchodzący weekend, gdyż po jednodniowym odpoczynku, już w piątek tarnowianki rozpoczną udział w silnie obsadzonym turnieju w Biłgoraju, gdzie oprócz naszej drużyny i gospodyń Szóstki Biłgoraj wystąpią również siatkarki Tomasovii Tomaszów Lubelski.