Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Juniorki Jedynki Tarnów z brązowymi medalami Mistrzostw Małopolski!!!

04.02.2013

W ostatnim dniu rozgrywanego w Wieliczce Wojewódzkiego Turnieju Finałowego juniorki Jedynki Tarnów pokonały 3:1 Dalin Myślenice odnosząc w ten sposób chyba najważniejsze zwycięstwo w miniony weekend. Wygrana ta zapewniła bowiem tarnowiankom trzecie miejsce w Małopolsce, a co za tym idzie dała awans do 1/8 Finałów Mistrzostw Polski.

 

Wygrana nie przyszła jednak naszej drużynie łatwo. W pierwszym secie na parkiecie długimi fragmentami toczyła się wyrównana walka, jednak to Jedynka cały czas minimalnie prowadziła. Gdy w końcówce tarnowianki wygrywały już 22:19 wydawało się, że pierwszy set pewnie padnie łupem naszej drużyny. Rywalki miały jednak zupełnie inne zdanie na ten temat. Dalin przy stanie 24:24 doprowadził do remisu i w końcówce zrobiło się nerwowo. Na szczęście nasze zawodniczki szybko zdobyły dwa punkty z rzędu, dzięki czemu wygrały tą część meczu 26:24.

Druga partia nie była już tak wyrównana jak pierwsza, a to za sprawą bardzo dobrej gry naszych zawodniczek, które od samego początku wyraźnie prowadziły. W efekcie Jedynka wygrała tego seta 25:15 i wydawało się, że tego dnia rywalki nie będą już w stanie nawiązać walki z naszymi zawodniczkami.

Tym bardziej, że w trzeciej części meczu również to tarnowianki dyktowały warunki gry prowadząc już nawet 16:11. Myśleniczanki nie zamierzały się jednak poddawać i najpierw doprowadziły do remisu przy stanie 20:20, a po kolejnych punktach zdobytych bez odpowiedzi tarnowianek prowadziły nawet 24:20. Chwilę później ten set zakończył się wygraną Dalinu 25:21 i emocje w Wieliczce miały nadal trwać.

W czwartym secie od samego początku gra była wyrównana. Wprawdzie Jedynka kilkukrotnie wychodziła na prowadzenie, jednak rywalki za każdym razem szybko odrabiały straty. Przy stanie 24:24 akcję wygrał Dalin uzyskując w ten sposób piłkę setową. Na szczęście tarnowianki do samego końca zachowały zimną krew i najpierw doprowadziły do remisu 25:25, a chwilę później zdobywając kolejne punkty z rzędu zapewniły sobie zwycięstwo 27:25 w secie i zarazem 3:1 w całym meczu.

Po tym sukcesie radość w naszej drużynie trwała długo, jednak na świętowanie medalu z pewnością jeszcze przyjdzie czas. Teraz nasze zawodniczki czekają dwa tygodnie ciężkiej pracy, gdyż już w dniach 15-17 lutego podopieczne trenerek Urszuli Świerczek i Beaty Wyroby pojadą do Dąbrowy Górniczej na wspomniany Turniej 1/8 Finałów Mistrzostw Polski. Za rywalki nasze zawodniczki będą tam miały prawdopodobnie zespoły MKS Dąbrowa Górnicza, San-Pajda Jarosław oraz MMKS Kędzierzyn-Koźle.

 

 

Dalin Myślenice – Jedynka Tarnów 1:3 (24:26, 15:25, 25:21, 25:27)

Jedynka: Weronika Wyroba, Joanna Tadel, Monika Cichoń, Ewelina Tobiasz, Agnieszka Kozioł, Magdalena Szczurek, Barbara Gębiś (libero) oraz Katarzyna Borczuch, Justyna Słomska, Kinga Plebanek i Karolina Łącka.