Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Dwa razy po 0:3…

03.02.2013

Niestety sobota nie była udanym dniem dla naszych siatkarek. Swoje pojedynki przegrały bowiem zarówno juniorki Jedynki Tarnów biorące udział w Wojewódzkim Turnieju Finałowym w Wieliczce, jak i seniorki PKCH PWSZ, które przegrywając w wyjazdowym meczu z MKS MOS Wieliczka doznały już ósmej porażki z rzędu.

 

Złe wieści z Wieliczki zaczęły do nas docierać już przed południem. Wtedy to swoje trzecie spotkanie w Wojewódzkim Turnieju Finałowym rozegrały juniorki naszej drużyny. Tarnowianki podejmowały w nim Sandecję Nowy Sącz. Już początek pojedynku nie ułożył się po myśli naszej drużyny, która przegrywała w pierwszym secie 5:12. Podopieczne trenerek Urszuli Świerczek i Beaty Wyroby nie zamierzały się jednak poddawać i już przy stanie 17:15 to Jedynka była na prowadzeniu. Niestety nie trwało ono długo. W kolejnych akcjach Sandecja zdobyła trzy punkty z rzędu i wypracowanej w ten sposób przewagi nie oddała już do końca pierwszego seta, który zakończył się wynikiem 25:19. W drugiej partii od samego początku to jednak nasze zawodniczki dyktowały warunki gry. Bardzo dobrze spisywała się między innymi nasza reprezentantka kraju trenująca na co dzień w SMS PZPS Sosnowiec Ewelina Tobiasz. To między innymi po jej udanych atakach tarnowianki prowadziły nawet 12:5. Wysoka przewaga tarnowianek utrzymywała się do stanu 17:11. Wtedy serią aż siedmiu punktów z rzędu popisały się sądeczanki. Jedynka odzyskała jeszcze prowadzenie i po punktowych zagrywkach Joanny Tadel było 23:20 dla naszej drużyny. Niestety końcówka ponownie należała do Sandecji, która nie tylko odrobiła straty, ale i ostatecznie zwyciężyła 27:25. Po początku trzeciego seta wydawało się, że nasza drużyna nie zdoła się już podnieść. Zawodniczki z Nowego Sącza szybko objęły bowiem prowadzenie 14:8. Jedynka jeszcze raz rzuciła się jednak do odrabiania strat i już przy stanie 15:15 mieliśmy remis. Niestety podobnie jak w poprzednich dwóch partiach tak i tym razem końcówka należała do rywalek naszej drużyny. Ostatecznie trzeci set zakończył się wygraną Sandecji 25:19, a cały mecz przegraną naszej drużyny 0:3. Mimo porażki tarnowianki nie straciły jednak szansy na trzecie miejsce w turnieju dające awans do 1/8 Finałów Mistrzostw Polski. Decydujące o tej pozycji spotkanie Jedynka rozegra bowiem jutro. Jeśli nasze zawodniczki wygrają z Dalinem Myślenice, to awans stanie się faktem. Początek tego spotkania o godzinie 14.

 

Sandecja Nowy Sącz – Jedynka Tarnów 3:0 (25:19, 27:25, 25:19)

Jedynka: Weronika Wyroba, Agnieszka Kozioł, Magdalena Szczurek, Ewelina Tobiasz, Joanna Tadel, Katarzyna Brczuch, Barbara Gębiś (libero) oraz Monika Cichoń, Justyna Słomska, Kinga Plebanek, Karolina Łącka.

 

 

Niestety zdecydowanie gorzej wygląda sytuacja seniorek PKCH PWSZ Tarnów. Tarnowianki przegrywając ósmy mecz z rzędu spadły na ósme miejsce w tabeli, które nie daje bezpośredniego pozostania w lidze. W meczu z MKS MOS Wieliczka nasze zawodniczki we wszystkich trzech setach były wyraźnie słabsze od rywalek. Wprawdzie długimi fragmentami gra była wyrównana, jednak decydujące słowo zawsze należało do gospodyń. Ostatecznie PKCH PWSZ przegrywało kolejne sety do 19, 20 i 21. Szansę na przełamanie złej passy nasze zawodniczki będą jednak mieć już za tydzień, kiedy to we własnej hali podejmować będą ostatnią drużynę w tabeli – Dalin Myślenice. Oby to spotkanie było przełomowym dla naszych siatkarek.

 

MKS MOS Wieliczka – PKCH PWSZ Tarnów 3:0 (25:19, 25:20, 25:21)

PKCH PWSZ: Alicja Warchoł, Katarzyna Kutyła, Małgorzata Młocek, Sylwia Styrkowiec, Alicja Leszek, Małgorzata Hajduk, Klaudia Szubart (libero) oraz Sabina Podlasek, Małgorzata Ruszel, Weronika Wyroba, Paulina Jachym (libero), Natalia Wójcik.