Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

1-1 w pierwszym dniu

01.02.2013

Juniorki Jedynki Tarnów są już po pierwszym dniu zmagań w Wojewódzkim Turnieju Finałowym rozgrywanym w Wieliczce. Podopieczne trenerek Urszuli Świerczek i Beaty Wyroby w dwóch rozegranych spotkaniach odniosły jedno zwycięstwo i doznały jednej porażki.

 

W pierwszym swoim meczu tarnowianki uległy gospodyniom turnieju, zespołowi MKS MOS Wieliczka 0:3. Po pierwszym gładko przegranym secie 11:25, w drugim to tarnowianki od samego początku przeważały. W końcówce tej partii nasze zawodniczki prowadziły już nawet 23:14 i 24:17, jednak mimo to nie zdołały wygrać tego seta. MKS MOS Wieliczka zdobył bowiem aż 9 punktów z rzędu, dzięki czemu zwyciężył 26:24. Podłamane tą porażką siatkarki Jedynki niestety w trzecim secie nie nawiązały już walki z rywalkami ulegając 14:25.

 

Porażkę tą tarnowianki odpracowały jednak w swoim drugim meczu dzisiejszego dnia. Rywalkami naszej drużyny były zawodniczki MKSu Andrychów. Tym razem to Jedynka od samego początku przeważała zwyciężając dwa pierwsze sety 25:17 i 25:13. W trzeciej partii już nieco rozluźnione tarnowianki pozwoliły rywalkom na wyrównaną grę, jednak w końcówce ponownie to nasze zawodniczki zagrały lepiej zwyciężając 26:24. Tym samym nasze zawodniczki odniosły zwycięstwo 3:0 i po pierwszym dniu rywalizacji zajmują trzecie miejsce w tabeli. Na dwóch pierwszych pozycjach są MKS MOS Wieliczka i Sandecja Nowy Sącz i właśnie z drugą z wymienionych drużyn Jedynka zmierzy się na parkiecie w dniu jutrzejszym. W przypadku zwycięstwa nasze zawodniczki będą już niemal pewne awansu do 1/8 finału Mistrzostw Polski.

 

MKS MOS Wieliczka – Jedynka Tarnów 3:0 (25:11, 26:24, 25:14)

 

Jedynka Tarnów – MKS Andrychów 3:0 (25:17, 25:13, 26:24)

 

Jedynka: Weronika Wyroba, Agnieszka Kozioł, Magdalena Szczurek, Ewelina Tobiasz, Joanna Tadel, Monika Cichoń, Barbara Gębiś (libero) oraz Katarzyna Borczuch, Justyna Słomska, Kinga Plebanek, Karolina Łącka.