Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Ważne mecze w Wieliczce

31.01.2013

Oczy wszystkich kibiców żeńskiej siatkówki w Tarnowie w najbliższy weekend skierowane będą na Wieliczkę. Tam nie tylko swój kolejny mecz ligowy rozegrają seniorki PKCH PWSZ Tarnów, ale również juniorki Jedynki wezmą udział w Wojewódzkim Turnieju Finałowym.

 

Jako pierwsze rywalizację zaczną juniorki, które już w piątek rozegrają dwa turniejowe mecze. Podopieczne trenerek Urszuli Świerczek i Beaty Wyroby pierwszego dnia rywalizować będą z zespołami MKS MOS Wieliczka i MKS Andrychów. W kolejnych dniach tarnowianki podejmować będą jeszcze Sandecję Nowy Sącz i Dalin Myślenice. Celem naszych zawodniczek jest znalezienie się w pierwszej trójce w Małopolsce, co zapewniłoby juniorkom Jedynki awans do fazy centralnej Mistrzostw Polski. Przypomnijmy, zwycięzca turnieju od razu awansuje do Ćwierćfinału, z kolei drugie i trzecie miejsce da drużynom możliwość gry w 1/8 finału.

 

Rywalizacja juniorek w sobotę wieczorem przerwana jednak zostanie na czas meczu II Ligi Kobiet pomiędzy MKS MOS Wieliczka i PKCH PWSZ Tarnów. Spotkanie to jest kolejnym z serii meczów o wszystko dla naszej drużyny. Podopieczne trenera Bogdana Dudka przegrały aż 7 ostatnich spotkań, przez co spadły w tabeli z 5. na 8. miejsce. Pozycja ta niestety nie zapewnia naszym zawodniczkom utrzymania w lidze bez konieczności gry w fazie play-out. Jeśli tarnowianki liczą na awans w tabeli, najbliższe spotkania z niżej notowanymi drużynami po prostu muszą wygrać. Już w spotkaniu z MKS MOS nie będzie jednak o to łatwo. Wystarczy przypomnieć, że w pierwszej rundzie w Tarnowie PKCH PWSZ zwyciężyło dopiero po tie-breaku. Jako wierni kibice naszej drużyny wierzymy jednak, że w sobotę nasze zawodniczki przełamią złą passę i od tego meczu będą już tylko zwyciężać.

 

Plan spotkań naszych drużyn w najbliższy weekend poniżej:

 

Piątek (1.02)

g. 13.00: MKS MOS Wieliczka – Jedynka Tarnów (juniorki)

g. 16.30: MKS Andrychów – Jedynka Tarnów (juniorki)

Sobota (2.02)

g. 12.00: Sandecja Nowy Sącz – Jedynka Tarnów (juniorki)

g. 18.30: MKS MOS Wieliczka – PKCH PWSZ Tarnów (II Liga)

Niedziela (3.02)

g. 14.00: Jedynka Tarnów – Dalin Myślenice (juniorki)