Porażka juniorek oraz kolejne zwycięstwo czwartoligowej Jedynki II

28.01.2013

Zmiennych emocji swoim kibicom w miniony weekend dostarczyła drużyna juniorek Jedynki Tarnów. W piątek w ostatnim meczu ligowym w swojej kategorii wiekowej podopieczne trenerek Urszuli Świerczek i Beaty Wyroby uległy bowiem w wyjazdowym meczu Popradowi Stary Sącz 1:3. Tarnowianki po przegranej pierwszej partii w drugiej doprowadziły do remisu 1:1, co dawało nadzieję na korzystny wynik. Niestety w kolejnych dwóch setach brak kończącego ataku sprawił, że to rywalki mogły cieszyć się z sukcesu. Mimo porażki juniorki Jedynki dzięki posiadaniu zawodniczki trenującej w SMS PZPS (Ewelina Tobiasz) za tydzień wystąpią w Wojewódzkim Turnieju Finałowym, który rozegrany zostanie w Wieliczce. Przypomnijmy, że miejsce w pierwszej trójce tego turnieju da naszym zawodniczkom awans do Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej.

Poprad Stary Sącz – Jedynka Tarnów 3:1

Jedynka: Joanna Tadel, Agnieszka Kozioł, Katarzyna Borczuch, Weronika Wyroba, Monika Cichoń, Magdalena Szczurek, Barbara Gębiś (libero) oraz Kinga Plebanek, Justyna Słomska, Karolina Łącka.

Porażkę w klasie juniorek nasze zawodniczki pomściły jednak w sobotę w meczu IV Ligi. Grające niemal tym samym składem tarnowianki pewnie 3:0 ograły GSKS Laskowa. Po pewnie wygranym pierwszym secie, w drugim od samego początku niespodziewanie prowadziły jednak przyjezdne. Siatkarki z Laskowej wygrywały już nawet 16:11, co zapowiadało ciekawą walkę w końcówce. Od tego stanu Jedynka zdobyła jednak aż 10 punktów z rzędu, dzięki czemu i tego seta pewnie zwyciężyła 25:17. Trzecia część pojedynku to była już formalność. Podopieczne trenerek Urszuli Świerczek i Beaty Wyroby wygrały ją 25:12, dzięki czemu odniosły już dziesiąte zwycięstwo w sezonie.

Jedynka II Tarnów – GSKS Laskowa 3:0 (25:17, 25:17, 25:12)

Jedynka: Joanna Tadel, Agnieszka Kozioł, Katarzyna Borczuch, Weronika Wyroba, Monika Cichoń, Magdalena Szczurek, Barbara Gębiś (libero) oraz Magdalena Kosałka, Kinga Plebanek, Justyna Słomska, Karolina Łącka, Joanna Ryczek.