Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Drugi etap przygotowań do sezonu rozpoczęty

03.09.2012

Po ciężko przepracowanym obozie w Giżycku drużyna PKCh Jedynka Tarnów rozpoczęła kolejny etap przygotowań do zbliżającego się wielkimi krokami sezonu. Od tygodnia nasze zawodniczki pod czujnym okiem trenera Bogdana Dudka ochoczo trenują w hali I Liceum Ogólnokształcącego. Na pierwszym treningu po obozie zawodniczki wspólnie z trenerem wybrały kapitan zespołu, którą została Aleksandra Stachowicz. Jej zastępczynią drużyna wytypowała Małgorzatę Młocek. Obu zawodniczkom gratulujemy i życzymy powodzenia w nowej roli.

Poza treningami, w najbliższym czasie naszą drużynę czeka seria spotkań sparingowych, głównie z zespołami z II Ligi. Pierwszy z nich rozegrany został w miniony piątek. We własnej hali tarnowianki podejmowały Sandecję Nowy Sącz. Pojedynek ten nie rozpoczął się jednak po myśli naszych zawodniczek. Nerwowa gra PKCh Jedynki w pierwszym secie i spowodowane tym własne błędy sprawiły, że ta część meczu zakończyła się zwycięstwem przyjezdnych 25:18. W drugiej partii mimo nieco lepszej gry naszego zespołu również lepsza była drużyna z Nowego Sącza, która wygrała 25:23. W tarnowskim zespole widoczny był brak zgrania, jednak z seta na set nasze dziewczyny coraz lepiej rozumiały się na parkiecie, czego efektem była zdecydowanie lepsza gra PKCh Jedynki w dalszej części meczu. Dobra gra w bloku oraz w ataku pozwoliła naszej drużynie zwyciężyć w trzecim secie 25:19. Kolejna część meczu to już wyraźna dominacja tarnowianek, które zwyciężając 25:17 ustaliły wynik całego spotkania na 2:2.

Podsumowując spotkanie PKCh Jedynka pokazała, że w nadchodzącym sezonie dysponować będzie ciekawym i mocnym składem. Wprawdzie forma prezentowana aktualnie przez zawodniczki nie jest jeszcze optymalna, jednak na tym etapie przygotowań zespół pracuje głównie nad przygotowaniem kondycyjnym i siłowym, co było widoczne na parkiecie. Z pewnością w zespole brakuje też zgrania, jednak ten mankament powinno udać się wyeliminować poprzez pokaźną ilość sparingów, które czekają w najbliższym czasie nasz zespół. Już w najbliższą środę PKCh Jedynka wybiera się do Nowego Sącza na rewanżowy mecz z Sandecją. W kolejnych dniach tarnowianki wezmą udział w turniejach w Biłgoraju (7-8 września), w Wieliczce (16 września) oraz w Nowym Sączu (23 września). Dodatkowo planowane jest rozegranie dwumeczu z zespołem PWSZ Karpat Krosno oraz zorganizowanie turnieju w Tarnowie, na którym nasze zawodniczki pierwszy raz oficjalnie będą mogły zaprezentować się miejscowej publiczności.